Filip (46): Na romantické večeři jsem zažil něco strašného. Dejte si pozor, tohle se může stát i vám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz nastvany
Zdroj: Shutterstock

Filip je typ muže, který ví, co žena chce. Ve svém věku má již mnohé zkušenosti. Přestože jeho manželství nedopadlo dobře, nezanevřel na romantické vztahy a snažil se najít si přítelkyni, kterou by opět mohl nosit na rukou.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Láska na první pohled

„Nemám rád příliš dlouhé vyznávání lásky, raději partnerce dokážu činem, jak moc ji miluji,“ začíná Filip vysvětlovat. S Alenou si začal poté, co se rozvedl. S bývalou ženou se dohodli na střídavé péči o syna, který byl ještě školou povinný.

„Petra byla moje dětská láska. Když jsme se brali, doufal jsem, že je to napořád. Bohužel si našla jiného. Dodnes to nemohu pochopit,“ odkrývá Filip svoji minulost. Snažil se ale na vše špatné zapomenout a žít dál.

Když potkal Alenu, uvědomil si nejprve, jak moc mu připomíná Petru. Trochu se za to styděl, ale pak si to sám pro sebe ospravedlnil preferencí jednoho typu žen.

Život na plné pecky

Filip s Petrou si uměli života užít. Jako mladí chodili každý pátek na večeři, do kina, nebo alespoň s přáteli na víno. Oba milovali jídlo, a především exotickou kuchyni. Zvláště Petra si libovala ve všech možných mořských potvorách.

„Jídlo jsme si dokázali opravdu užít a byla to jedna z věcí, které nás spojovaly,“ vysvětluje Filip a pokračuje: „Možná proto jsem byl rád, že Alena dokázala také skvěle vařit a rozhodně se nebránila ochutnávání cizokrajných pokrmů,“ konstatuje.

Jeden páteční večer se s Alenou vydali do nově otevřené řecké restaurace v centru města. Těšili se na to, jak si vychutnají něco exotického a stráví příjemný večer.

„Z jídelního lístku jsme vybrali jako předkrm koktejl z mořských plodů,“ vzpomíná Filip. „Bylo to až s podivem, ale Alena se mi svěřila, že mořské potvory ještě v puse neměla.“

Její reakce byla šokující

Po několika minutách ochutnávání předkrmu se stalo něco nečekaného. Alena začala otékat, především na krku, což jí způsobovalo nemalé potíže s dýcháním. „Normálně se dusila,“ vypráví s hrůzou v očích Filip.

„Absolutně jsem nechápal, co se děje,“ pokračuje. Jakmile mu došlo, že Alena ještě mořské plody v puse neměla, uvědomil si, že může jít o alergickou reakci. Okamžitě přítelkyni odvedl do auta a vyrazili směrem k nemocnici.

„Nechtělo se mi čekat na příjezd sanitky a riskovat, že se Alena udusí,“ vysvětluje Filip svůj akční čin. Po příjezdu Alena dostala kapačku a byla odvezena na ARO. Tam si ještě pár hodin pobyla, než splaskl její otok.

„Opravdu jsem se o ni bál,“ konstatuje Filip, který celou situaci bere jako poučení do budoucna. „Zvláště při ochutnávání cizokrajných pokrmů si budeme dávat opravdu velký pozor a postupovat pomalu. To, co jsme zažili, bych nikomu nepřál,“ uzavírá.

Autor: Kamila Mertlová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články