Filip (40): Manželka mi roky lhala, že je nemocná. Když jsem zjistil pravdu, znechutila se mi

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vousaty 1
muz vousaty 1

Moje žena byla vždycky při těle. Už když jsme se seznámili, bylo ji za co chytit. Když jsem se zmínil o její váze, která se mi začala zdát nadbytečná, vymluvila se na problémy se štítnou žlázou, s níž se údajně už několik let léčila.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

S vědomím, že je nemocná, jsem přibírání na váze tak nějak respektoval. Netušil jsem totiž, že mi moje žena celou dobu lže.

Miloval jsem ji takovou, jaká byla

Helenu jsem poznal už před mnoha lety a už v té době měla nějaké to kilo navíc. Líbila se mi, byla taková pěkně oplácaná a to já měl na ženách rád.

Zamiloval jsem si ji přesně takovou, jaká byla. Zpočátku jsem neřešil, že má lehkou nadváhu. Netušil jsem, že se její váha začne zvyšovat.

Postupem let jsem si začal všímat, že přibírá. Když jsem se na to zeptal, řekla mi, že má potíže se štítnou žlázou.

Byl to její argument, proti kterému jsem nemohl nic říct

Výmluva na zdravotní potíže byl nejčastější argument mé ženy, proti kterému jsem nemohl nic namítat.

Přiznám se, že mě nenapadlo, abych si o tomto zdravotním problému cokoli přečetl. Prostě jsem své ženě věřil, neměl jsem důvod ji podezírat ze lži.

Nadále jsem sledoval, jak mi doslova kyne před očima. Z lehké nadváhy se začínala stávat obezita. A to už se mi přestávalo líbit.

Snažil jsem se ji motivovat

Nebylo to ani tak o tom, že by se mi žena nelíbila kvůli kilům navíc. Měl jsem o ni totiž strach. Každý přece ví, že nadváha přináší jisté komplikace.

Proto jsem se svoji ženu snažil motivovat, aby začala zdravěji jíst. Jenže ona jakoukoli moji snahu ignorovala.

Po několika měsících, kdy jsem do ní hučel doslova horem spodem, aby se svojí váhou navzdory onemocnění něco udělala, přišla s pravdou, kterou roky tajila. A tím se mi zhnusila.

Naše manželství ztroskotalo na zbytečné lži

Když mi žena přiznala, že ve skutečnosti není její obezita způsobena nemocí, nevěřil jsem tomu, co právě slyším.

Řekla mi, že se vůbec neléčí se štítnou žlázou, jak mi roky tvrdila. Nepřibírala proto, že by byla nemocná, ale proto, že se přejídala.

Přiznám se, že se mi moje žena znechutila. Roky jsem toleroval její nadváhu, později obezitu a omlouval to tím, že je nemocná. Ona ale byla jen rozežraná.

Neunesl jsem to. Byla to podle mého názoru úplně zbytečná a ošklivá lež. Roky mě tahala za nos a to jsem jí nebyl schopen odpustit. Už spolu nejsme.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články