Filip (40): Manželka mi dává trapné přezdívky. Ta poslední mě opravdu ranila

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
muz 38
muz 38

Čtenář Filip říká, že svou ženu miluje. Přesto se nám ale svěřil s tím, že ho občas irituje její chování. Především v tom smyslu, že mu neustále vymýšlí nové a nové přezdívky, kterými ho oslavuje i v přítomnosti přátel. A on si tak někdy připadá opravdu trapně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Vždycky přijde s něčím, co je opravdu šílené. Většinou je to podle nějakého filmu, co viděla v televizi. Pak mi třeba půl roku říká Sherlocku jenom proto, že mám kudrnaté vlasy jako ten chlap, co ho hrál,“ stěžuje si Filip. „Nic ale nemá na přezdívku, kterou mě nedávno začala oslovovat na párty s kamarády.“

Někdy mi sice lichotí, byl bych ale rád, kdyby si to nechala na doma

Filip říká, že ne každá přezdívka ho uráží. Někdy mu sice manželka říká podle postav, které se úplně nepodepsaly kladnými vlastnostmi, a to jen proto, že něco zapomněl nebo spletl, velmi často ho ale oslovuje přezdívkami, které mu lichotí.
„Obvykle jí to vydrží tak týden, než objeví nějaký další skvělý film s postavou, do které se zamiluje. Pak mi nejprve vypráví o tom, jaký film byl, i když mě to moc nezajímá. Když mě seznámí s charakterem, který ji ohromil, má pak důvod mi říkat jeho jménem.“

Filip přiznává, že už byl nejen Rambo nebo Forrest, ale jelikož žena kouká s dětmi na pohádky, tak dokonce i Pikachu nebo Jerry. „Jerry prý pořád utíká před Tomem, jako já před prací. Když tohle objasňovala kamarádům, myslel jsem, že se propadnu do země. Ale pořád to nebylo to nejhorší, co mi vymyslela.“

Dotklo se mě to. Čekám, že se mi omluví

Před několika dny si Filipova mladší sedmiletá dcera vymyslela, že by chtěla drahou panenku, kterou viděla v reklamě. „Moje žena jí slíbila, že ji koupíme, ale já měl za to, že bychom děti jen rozmazlovali. A tak jsem řekl, že ji dostane až třeba k narozeninám. Plakala kvůli tomu dvě noci, ale já neustoupil,“ popisuje Filip.

Na celou událost dávno zapomněl, až když před návštěvou jeho žena vytáhla přezdívku Skrblík. „Nejdřív mi nedošlo, proč mi tak říká. Ona ale radostně všem objasnila, že vlastní dceři nejsem ochotný koupit hloupou panenku. Ostatní se mi smáli a byl jsem zase za nejhoršího,“ svěřuje se čtenář.

Filip se ten den urazil a se ženou teď nemluví. „Dělá ze mě špatného otce, navíc mi svými hloupými přezdívkami dělá špatnou pověst před přáteli. Už mě tím opravdu vytáčí a měla by to pochopit,“ říká.

Jsou to už tři dny, co spí Filip na gauči a čeká, že se mu žena omluví. Měla by si podle něho uvědomit, co udělala špatně. „Někdy jí to trvá, ale já opravdu doufám, že jí to dojde. Ranilo mě to. Naše dcery mám rád a nejsem žádný Skrblík!“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články