Filip (32): Tchyně nám zasahuje do intimního života. To, co vyvedla posledně, překračuje všechny meze

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 30 smutek
Zdroj: 123RF.COM

Nikdy by mě nenapadlo, že jednoho dne budu muset řešit, že ve vztahu nejsme dva, ale tři. Kdyby šlo o nevěru, byl bych možná raději. Nebo o teď moderní polyamorii, ke které se nyní mnoho lidí oficiálně přiznává. Moje situace je ale ještě horší. Daleko horší a nikdo z vás by nechtěl být na mém místě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Intimní život bych měl sdílet jen se svojí ženou Lenkou. A rád bych to tak měl, jenže ona mi v tom brání. Kvůli ní je v našem intimním životě ještě někdo třetí. Čekáte, že se rozepíšu o nějaké pěkné kamarádce? Kdepak. Třetím dílem našeho intimního života je totiž moje tchyně.

Nevěděl jsem, o čem všem se spolu baví

Bylo mi jasné, že Lenka a její maminka mezi sebou mají pěkný vztah. Říkaly si prakticky všechno, já ale dlouho neměl ani tušení, o čem všem se spolu baví.

Žil jsem v přesvědčení, že ačkoli jsou jedna k druhé hodně sdílné, určitá témata jsou mezi dcerou a matkou prostě tabu. Jako třeba intimní život.

Překvapilo mě, co všechno o mně ví

Proto jsem byl v šoku, když jsem zjistil, co všechno o mně moje tchyně ví. Rozhodně totiž nechcete, aby tchyně znala podrobnosti o tom, co se děje za dveřmi vaší ložnice.

Ona to ale věděla. A podle všeho byla informovaná až až. Když vtipkovala na téma mnou nepříliš oblíbené polohy, měl jsem knedlík v krku. Tohle od tchyně rozhodně poslouchat nechcete.

Dává mojí ženě rady

Tchyně je součástí našeho intimního života. Nemyslím to tak, že by nám u toho přímo svítila, ale motá se do toho až příliš. Na můj vkus tedy rozhodně.

Dává mojí ženě rady. Jak dělat tohle či tamto, co nedělat a podobně. Jsem toho názoru, že co děláme v ložnici, je naše věc. A když své ženě řeknu, že se mi to nelíbí? Odpoví mi, že s maminkou neřeší nic, čím by mi chtěla ublížit. A tím to pro ni hasne.

Tohle už přehnala

Pokusil jsem se smířit s vědomím, že není nic, co by moje žena se svojí matkou neřešila. Dokud o tom nemluvily přímo přede mnou, nebo tchyně neměla nejapné poznámky, bylo mi to jedno. Posledně ale tchyně vyvedla něco, co už vážně přehnala.

Snažil jsem se o sblížení se svojí ženou. Věděl jsem jak na ni, abych ji dostal do nálady. Jenže ona mě odmítla. První večer, druhý i třetí. Ani za týden se mnou nechtěla nic mít. Zajímal jsem se, co se děje. Mírně podrážděný z jejího nezájmu, tohle nebylo běžné.

A co mi řekla? Že jí maminka poradila, abychom si dali pauzu. Prý jí řekla, že když mě takhle několikrát do měsíce odmítne, budou mi naše chvíle vzácnější a oba si z toho odneseme mnohem více. Chápete to?

V ten večer jsem se s manželkou pohádal. Jednak jsem byl rozladěný z toho, že dlouho nic nebylo, jednak nám přece tchyně nebude mluvit do toho, jak často spolu spíme. Manželka mi slíbila, že si nebude maminčiny rady brát tolik k srdci. Jak dlouho jí to ale vydrží?

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články