Eva (42): Došlo mi něco šíleného. Teď byste také nevěděli, co máte dělat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena stehovani
Zdroj: Shutterstock

Eva doteď nechápe, co se stalo. Jeden den bylo všechno krásné a dokonalé, druhý den se ale nad jejím vztahem stáhlo mračno. Ona i její přítel si najednou uvědomili, že spolu vlastně nechtějí žít. Jenomže jejich náhlé rozhodnutí o rozchodu zkomplikovalo nedávno podepsané společné bydlení.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Rozhodli jsme se v tu nejméně vhodnou chvíli. V jeden den jsme měli pocit, že už nás nic nerozdělí a sestěhovat se je skvělý nápad. Týden po podpisu smlouvy jsme se ale hádali u nošení těžkého nábytku a došlo nám, že spolu vlastně bydlet nechceme.

Nechceme spolu totiž ani být. To rozhodnutí přišlo zčistajasna a já vůbec nevím, co jsme si mysleli. Když teď nad tím přemýšlím zpětně, vlastně jsme se k sobě nikdy nehodili.“

Po pět let jsme se rozcházeli a dávali znovu dohromady

Eva s Kamilem spolu byli po pět let. I když se to nedá říci úplně přesně, jejich vztah byl totiž pro mnohé přátele velkým otazníkem. Pár se střídavě rozcházel a zase dával dohromady.

„Někdy jsme spolu jen chodili a každý jsme bydleli ve vlastním, v jednu chvíli jsme byli ve společném podnájmu. Nakonec jsme se dohodli, že po tom všem, čím jsme si prošli, se chceme sestěhovat do bytu, který si koupíme.

Zdálo se nám to jako jasná volba. Náš vztah překonal už hodně pádů a mysleli jsme si, že společným bydlením to jenom stvrdíme. Teď spolu napůl vlastníme byt, ale nebydlíme v něm ani jeden,“ vypráví Eva.

Ona sama bydlí v podnájmu, protože v bytě, který společně s Kamilem koupili, není ani podlaha, natož pak nějaký nábytek. On se odstěhoval podle všeho k nějakému kamarádovi.

„Kdybychom se rozhodli o rozchodu o něco dříve, nemuseli jsme teď řešit, že máme na krku byt, který vlastně ani jeden z nás nechce. Pravděpodobně ho prodáme a peníze si rozdělíme,“ dodává.

Nevím, zda se k sobě ještě vrátíme. Je to možné

Podle Evy je možné, že se k sobě s Kamilem opět vrátí. Už několikrát to vypadalo, že to bude konečné, ale vždy se nějak stalo, že pár skončil zase v jednom bytě. Proto uvažuje i o tom, že by si byt nechala.

„Buď je nám souzeno vše překonat a být spolu, nebo naopak se konečně definitivně rozejít. Ukáže to asi jenom čas.

Já sama teď momentálně nemám ke Kamilovi žádné city, to jsem si ale myslela mnohokrát, a nakonec to dopadlo jinak. Nemohu tedy říci, že se k němu zase nebudu chtít vrátit.“

Podle Evy je v současné situaci největší problém to, že zatímco ona vztahu ještě nějakým způsobem věří, Kamil tvrdí, že se k sobě už nikdy nevrátí a byt je potřeba prodat. Pokud by si ho Eva chtěla nechat, musela by ho vyplatit.

„To ale není tak snadné,“ říká. „Nemám totiž absolutně z čeho. Bojím se ale, že když byt prodáme a peníze si rozdělíme, budeme za čas litovat a shánět spolu nové bydlení. Co by podle vás bylo nejlepší?

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články