Erik (67): Tvrdila mi, že je čarodějka. Bavil jsem se, ale pak mi zatrnulo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
MUZ 242
MUZ 242

E-mailem nám svůj příběh zaslal Erik, který žil dlouho sám. Děti nikdy neměl, jeho první žena ho opustila v padesáti kvůli mladšímu muži. Když ale potkal Alenu, zamiloval se do ní a rozhodl se na stará kolena ještě zkusit štěstí s novou ženou. Alena byla zvláštní, právě to ho na ní ale přitahovalo. Dokud nezjistil, jak vážně svoji zvláštnost prožívá.

Zajímala se o bylinky a horoskopy. Občas jí něco opravdu vyšlo a já se skvěle bavil

„Alena byla má sousedka. Bydlela dlouho sama, vždycky mi tvrdila, že je čarodějnice a nikdo s ní nechce nic mít. Považoval jsem to za vtip. Dokonce i když mi začala předčítat horoskopy, smál jsem se tomu. Když něco doopravdy vyšlo, považoval jsem to za náhodu,“ říká Erik.

S Alenou si začal rozumět natolik, že u ní byl brzy na kávě téměř každý den. „Pekla sušenky s různými bylinkami, do vody mi pořád sypala nějaké kameny, tvrdila, jak moc po tom budu zdravý. Nechutnalo to špatně a měl jsem navíc pocit, že jí na mně záleží,“ svěřuje se. Když jí na oplátku začal nosit květiny, ukázalo se, že si opravdu padli do oka. Alena se brzy rozhodla svůj malý domek prodat a nastěhovat se k Erikovi.

„Jediné, co vlastně doma měla, byly různé kamínky, lahvičky s bylinkami a magické předměty. Vyhradil jsem jí na ně jeden pokoj v mém domě. Rozhodně jsem neměl v plánu ji měnit a brát jí její koníček. Netušil jsem ale, jak moc magii prožívá, ani jak ji dovede používat.“

Dodržovala různá nesmyslná pravidla. Cítil jsem, že je s ní opravdu něco v nepořádku

Erik na magii nikdy nevěřil. To, že někdy Aleně vyšel horoskop nebo karty, považoval čistě za náhody. Jenomže těch náhod přibývalo. „Dokázala mi předpovědět, že mě začne bolet hlava nebo že si zlomím ruku při lezení na půdu,“ svěřuje se. „Vždycky, když se na hodinu zavřela do svého čarodějnického pokoje, jsem tušil, že vyleze s nějakou neblahou předpovědí. Začal jsem mít pocit, že mě proklíná.“

Alena prý slibovala opak. Říkala, že se snaží dělat všechno pro to, aby byl její milý v pořádku. Bohužel se jí to ale nedařilo. „Začala mluvit o tom, že bychom se měli rozejít, protože její čarodějné schopnosti mi jenom ubližují. Mám prý nějakou špatnou auru, která z její síly dělá zlou,“ říká Erik, který sám netušil, zda něčemu z toho doopravdy věří.

Alena se nakonec rozhodla odejít. „Začal jsem ji prosit, aby tu magii tak moc neprožívala. Tvrdil jsem, že jí stejně nevěřím a jsou to všechno jenom nesmysly. I když to vlastně nebyla až tak pravda,“ svěřuje se Erik. „Nakonec mě opustila se slovy, že nebude žít s někým, kdo jí nedůvěřuje. Jednou se to prý určitě proti mně obrátí. Od té doby mám neklidné spaní.“

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články