Dominik (38): Přistihl jsem tátu v choulostivém okamžiku. Potřebuji poradit, jak s tím naložit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vousaty 1
Zdroj: Shutterstock

Dominik vyrůstal ve spořádané rodině. Dalo by se říci klasické. Měl mladší sestru, o kterou se vzorně staral. Rodiče spolu vycházeli poměrně dobře, nehádali se. Dalo by se říci, že měl idylické dětství. Přesto se však za dveřmi jejich bytu skrývalo tajemství, o kterém by raději nevěděl.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Oddělené ložnice rodičům vyhovovaly

„Co si pamatuji, měli naši oddělené ložnice,“ vzpomíná Dominik. „Asi nás nějak zplodit museli, každopádně v pozdějším věku dali přednost klidnému spánku před manželskými povinnostmi,“ směje se.

Všem tento stav připadal přirozený. Děti život svých rodičů nijak neřešily a byt byl dostatečně velký na to, aby mohl spát každý jinde.

„Máma říkala něco o tom, že táta příšerně chrápe,“ krčí rameny Dominik a pokračuje: „Nevím, moc si to nepamatuji, ale asi měla své důvody.“ Jeho otec byl zase rád, že se konečně vyspí a žena ho při každém drobném zachrápání hned nebudí.

Rozvod nepřipadá v úvahu

Postupem času se rodiče odcizili. To jim ale nebránilo se k sobě chovat slušně. O rozvodu padla také řeč, ale oba jej kategoricky zavrhli. Ono často proklamované „kvůli dětem“ znělo Dominikovi ještě dlouho v hlavě.

„Věděl jsem, že si naši příliš nerozumí, ale stále na sebe byli hodní, tak jsem to nijak neřešil,“ dodává. „Mámu jsem časem potkal s novým přítelem. Normálně nám ho představila. Byl to starší pán, vdovec, který na ni netlačil s rozvodem a vlastně mu náš rodinný stav vyhovoval,“ upřesňuje Dominik.

I jeho otec si někoho našel, doma se ale nepochlubil a koneckonců nikoho z rodiny to příliš nezajímalo. Důležité bylo, že spolu všichni vycházeli a nedělali si naschvály.

Nakonec přišel šok

„Jednou jsem přišel domů ze školy dříve než obvykle a slyšel z ložnice divné zvuky,“ zamýšlí se Dominik. Boty u dveří ho přesvědčily o tom, že má táta návštěvu. „Asi kolega z práce,“ říkal jsem si. Ale proč v ložnici?

„Chvíli jsem stál za dveřmi a poslouchal,“ pokračuje. „Nevěřil jsem vlastním uším,“ dodává a odporem krčí nos. Nebyl to kolega z práce. Jeho otec si domů přivedl svůj nový objev, kterým byl Petr, o několik let starší kolega z práce. V tom se Dominik nemýlil.

„Když vyšli z ložnice, utekl jsem,“ přiznává se Dominik, který zpracovával šok. „Táta má chlapa? Byl jsem znechucen,“ křiví čelo. „Nechápu, jak to mohl celá léta tajit, a rozhodně to neschvaluji. Je to proti přírodě,“ dodává.

Od té doby se s otcem nestýká. Ten se ze společného bytu odstěhoval a konečně podal žádost o rozvod. „Asi se naši měli rozvést už dřív,“ uzavírá Dominik.

Autor: Kamila Mertlová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články