Denisa (32): Manžel mě přistihl v hodně nelichotivé situaci. Takhle poníženě jsem se ještě necítila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena choulostiva situace
Zdroj: Shutterstock

S manželem se známe tři roky a z toho rok jsme manželé. Ačkoli se vzájemně dobře známe, jsou situace, ve kterých jsem zkrátka ráda sama. V jedné z nich mě manžel nedávno přistihl a já se ještě teď cítím poníženě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Můj muž mi často opakuje, že jsem nejkrásnější ženská, kterou kdy poznal, a jak je rád, že mě má. Mě jeho slova samozřejmě moc těší a také se kvůli němu hodně snažím, abych o sebe pečovala a dobře vypadala. Stojí mě to úsilí, ale pro manžela to dělám ráda. Jen mě u toho nemusí vidět…

Věřím, že nejsem jediná

Jsem přesvědčená, že určitě nejsem jediná, která chce být v očích svého manžela či přítele nejkrásnější ženou pod sluncem.

Ženy mi určitě dají za pravdu, že vypadat dobře zkrátka není jen tak – pokud tedy nemáte štěstí a od přírody nevypadáte jako modelka, aniž byste pro to museli hnout prstem. To bych vám záviděla.

Jsou situace, při kterých mě manžel vidět nemusí

Především ženy teď budou vědět, o čem mluvím. Když totiž chceme vypadat dobře, musíme o sebe pečovat. To vyžaduje různé masky, krémy, depilace, epilace a další slovíčka, která v našem ženském slovníku mají své místo.

Tohle přesně jsou ale ty chvíle, při kterých mě můj manžel vidět nemusí. Pro něho mám být vždy perfektní a upravená. Rozhodně nemusí koukat na to, co tomu předchází. Ale stalo se.

Cítila jsem se poníženě, on se tomu smál

Jednou mi manžel oznámil, že si půjde večer posedět s kamarády a zahrát si kulečník. Nebyla jsem proti, těšila jsem se na fajn večer a měla jsem v plánu nějakou tu údržbu.

Jen co za mužem zapadly dveře, dala jsem si horkou vanu, oholila si nohy, poté se zabalila do županu a jala se pokračovat v činnostech, které nám ženám nejsou cizí.

Zrovna v okamžiku, kdy jsem měla na obličeji tunu pleťové masky a chodila po bytě jako strašidlo, se manžel zjevil ve dveřích. Nečekala jsem ho.

Cítila jsem, jak pod vrstvou pleťové masky rudnu jako rajče, cítila jsem se před manželem poníženě. On se smál a vtipkoval, že takhle mě ještě nikdy neviděl. Ba dokonce, že ho napadlo, jestli není ve špatném bytě.

Prý si to moc beru

Na jeho nečekaný příchod jsem reagovala podrážděně, zpětně už to vím. Začala jsem panikařit, běžela do koupelny a tam jsem se před manželem zamkla.

Nechápal, proč tak vyvádím, mně to v té chvíli přišlo hrozně trapné. Manžel mě má vidět vždycky pěknou, ne v tomhle stavu! On ale říká, že si to moc beru a zbytečně s tím nadělám.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články