Denis (42): Zažil jsem něco, o čem jsem se bál promluvit celých 25 let. Nyní vám povím svůj příběh

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zamysleny
Zdroj: Shutterstock

Dlouhých 25 let to držel v sobě a o tom, co se té noci stalo, nikdy nikomu neřekl. Nesvěřil se ani své ženě, která o něm ví skoro všechno. Na to, co tehdy před pětadvaceti lety zažil, doposud nezapomněl. I dnes, ačkoli už je to tolik let zpátky, ho často trápí výčitky svědomí. Nyní se konečně odhodlal, aby o svém zážitku promluvil.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Machroval jsem před kamarády

Už je to sice pěkně dlouhá doba, ale Denis si na tu noc pamatuje tak dobře, jako by byla teprve nedávno. Zavzpomínal, že vyrazil s kamarády na zahradní párty, kde něco popili a dobře se bavili.

„Byl jsem zrovna v tom věku, kdy jsem nevěděl, co se životem,“ píše Denis. „Do práce jsem chodil jen tak halabala, navzdory rodičům, kteří mi za to často nadávali.“

S kamarády se o víkendu vyrazil pobavit. Toho večera se nebránil alkoholu a poté machroval před kamarády, že zvládne domů dojet autem. Není to přece daleko a zase tak opilý určitě není…

Myslel jsem si, že to byla srnka

Domů se Denis vracel až za město, kde měl pronajatý menší byt. Bylo něco po půlnoci a všude tma jako v pytli. Alkohol mu ale dodal na sebejistotě, ačkoli nyní už ví, jak strašná to byla chyba.

„Jel jsem zrovna místem, kde nejsou žádné domy, prostě jen cesta mezi poli,“ popisuje Denis. „Najednou jsem do něčeho narazil, respektive něco jsem srazil bokem auta,“ pokračuje a dodává, že si myslel, že to byla srnka.

Zastavil opodál, aby zjistil, jak moc špatně je na tom jeho auto. Ujel jen kousek od místa, kde srazil srnku – alespoň si myslel, že to byla srnka. Jenže ze tmy se ozval hlas, který ho žádal o pomoc.

Vylekal jsem se a zpanikařil!

V té chvíli opilý Denis okamžitě vystřízlivěl. Rázem mu došlo, že před chvílí bokem svého auta nenabral srnku, ale člověka. Podle hlasu nějakého muže.

„Hrozně jsem se vylekal,“ svěřuje se Denis. „Zpanikařil jsem a udělal tu největší blbost na světě – sedl jsem do auta a ujel,“ píše. „V té chvíli mi to přišlo jako nejlepší řešení, vždyť jsem jel opilý a srazil jsem člověka!“

Ani doma se neuklidnil. Co se stalo, mu došlo hned druhý den ráno. Vzpomněl si úplně na všechno. Přišel strach i šílené výčitky svědomí. Jak se mohl takhle zachovat?!

Nikdo to neví

Z doslechu i zpráv se Denis dozvěděl, že sraženého muže našel nad ránem řidič, který jel tou cestou do práce. Zavolal mu pomoc a muži, kterého tam Denis nechal bez pomoci, se až na zlomenou nohu a podchlazení nic nestalo.

„Nedokážu popsat, jaký strach jsem prožíval, že si na mě vzpomene a zavřou mě,“ netají se Denis. „Celé ty roky mě to užírá, zachoval jsem se opravdu nesprávně a hrozně toho lituji,“ píše. „Jsem rád, že se tomu muži nic vážného nestalo.“

O tomhle tajemství nikdo neví. Dokonce ani Denisova manželka.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články