Denis (34): Partnerka mi lichotí prapodivným způsobem. Tohle by vám lezlo na nervy také

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 30 1
Zdroj: 123RF.COM

S Evou chodí Denis už skoro dva roky. Ze začátku si myslel, že je normální, že ho srovnává se svým prvním. On byl muž, který přišel do jejího života po rozchodu. Bylo v pořádku, že s ním mluvila o tom, jak se rozešla s Mirkem. Teď je to ale už dlouhá doba od zlomeného srdce a ona o Mirkovi stále mluví.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Využil jsem šanci. Nechtěla si se mnou nic začít, protože byla právě po rozchodu. Stále oplakávala to, že ji ten Mirek nechal. Ale já jsem jí jasně řekl, že jí se vším pomůžu, a až bude připravená na vztah, tak tu pro ni budu.

Trvalo to asi dva týdny, než mi řekla, že tomu dá šanci. I když ale mezi námi byla nějaká chemie, stále plakala po něm. Asi po třech měsících mi řekla, že mě miluje a snaží se na Mirka už opravdu zapomenout,“ vypráví Denis.

Ve všem lepší

„Říkali jsme tomu terapie. Kdykoli byla Eva smutná a myslela na staré časy, já jsem na sobě hledal pozitivní věci a ona mi říkala, jak strašný byl v daných ohledech Mirek. Tahle terapie se časem změnila v posměch expříteli,“ vysvětluje Denis.

Po čase se Denis snažil Mirka z Evina života úplně vytěsnit. Ona se s ním nevídala, nemyslela na něho, přenesla se přes něho. Jenomže z nějakého důvodu nepřestávala svého ex s Denisem srovnávat.

„Jsem podle ní ve všem lepší. Kdykoli mi něco pochválí, nezapomene dodat, že Mirek v tom byl strašně špatný. Jenže mně to nezajímá. Nechci být lepší než Mirek. Chci být zkrátka jenom dobrý,“ píše čtenář.

Jenomže za poslední dva roky snad nebyl den, kdy by jeho přítelkyně nevyslovila jméno svého ex. „Já vím, že o něm mluví ve zlém a mě vidí jenom v nejlepším světle, ale i tak mám pocit, že o něm mluví až moc,“ dodává Denis.

Mluvil jsem s ní o tom

Když Denis s Evou o problému mluvil, vždy mu všechno odkývala. Vždy se omlouvala a slibovala, že už nikdy o Mirkovi nepromluví. Jenomže ve skutečnosti to netrvalo ani pár hodin a už zase je srovnávala.

„Někdy se mi omluví, jindy si to možná ani neuvědomí. I když jí říkám, jak mi to vadí, mávne nad tím rukou. Prý mi to nemá proč vadit. Na Mirka už vůbec nemyslí a jsem tu pro ni jenom já.

Jenže, pokud na něho nemyslí, proč o něm pořád mluví? Proč se pořád přesvědčuje, že jsem doopravdy lepší než on? Myslím, že je v tom něco jiného. Něco, co se mi nelíbí.“

Mám pocit, že ho stále miluje

Denis v e-mailu přiznává, že se bojí, že je Eva do svého expřítele stále zamilovaná. Sice se s ním už dva roky neviděla, neustále pro ni ale v životě něco znamená. A to pro jejich vztah znamená jediné.

„K Mirkovi se už nevrátí, tím jsem si jistý. Potřebuje ale někoho, kdo by jí pomohl na něho přestat myslet. A já to nejsem. I když mi mnohokrát řekla, že mě miluje, nevím, jak moc to myslí vážně.

Poslední dobou přemýšlím o rozchodu. Pokud stále miluje jiného a ani po dvou letech pro ni nejsem tím jediným, má vůbec cenu se dál snažit ji získat? Jsem s ní šťastný, ale je šťastná také ona se mnou?“

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články