David (52): Kamarád se dozvěděl, že mám milenku. Udělal něco, co bych od něho nečekal

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz kamaradska hra
Zdroj: Shutterstock

David měl půl roku mimomanželský poměr. Celých šest měsíců se mu tohle tajemství dařilo tajit nejen před manželkou, ale i před svým okolím. Jenže pak se o jeho nevěře dozvěděl Davidův kamarád Honza.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

David si naivně myslel, že se s Honzou znají dost dlouho na to, aby tohle tajemství zůstalo jen mezi nimi. Ošklivě se ale ve svém kamarádovi spletl. Asi to nebude takový kamarád, za jakého ho měl…

Neplánoval jsem to

Jak už to tak velmi často bývá, i v případě Davida mimomanželský poměr vznikl neplánovaně. Mezi Davidem a jeho ženou Nikolou to několik posledních měsíců nebylo ono. A David našel útěchu v náruči své známé.

„Ivanu znám už roky, vždycky jsme byli přátelé,“ vysvětluje David. „Ještě před půl rokem by mě nenapadlo, že by mezi námi mohlo být něco víc. A přece se to stalo,“ dodává. Nic z toho prý neplánoval, prostě to vyplynulo ze situace a David se neubránil.

Manželka neměla ani tušení

Davidovi se dařilo poměr tajit. Jeho žena neměla o ničem z toho sebemenší tušení. A David doufal, že tomu tak bude i nadále. I když románek neplánoval a vznikl dle jeho názoru spontánně, neměl v plánu ho ukončit.

„Věděl jsem, že vůči své ženě nejednám fér, ale díky Ivaně jsem se zase cítil šťastný. Dávala mi to, co moje žena dávno ne. Bylo mi s ní dobře, takže ačkoli jsem věděl, že jsem hrozný pokrytec, neměl jsem v plánu to s Ivanou ukončit,“ přiznává se David.

Kamarád přišel na moji nevěru

Není to tak dávno, co Davidův dlouholetý kamarád Honza jeho románek odhalil. Stalo se tak náhodou a už to nešlo vzít zpátky. David si myslel, že je Honza natolik dobrý kamarád, že to přejde. Jenže to se nestalo.

„Myslel jsem si, že si to Honza nechá pro sebe,“ svěřuje se David. „Přece jen jsme se znali už roky. Doufal jsem, že bude mít pochopení. Jenže on udělal něco, co jsem od něho rozhodně nečekal,“ pokračuje.

Nenapadlo by mě, že by byl kamarád něčeho takového schopný

Davidův kamarád Honza ho začal vydírat. Vyhrožoval, že o poměru řekne Davidově manželce. S něčím takovým David rozhodně nepočítal.

„Nejdříve po mně chtěl, abych se za něco přimluvil v práci, kam chtěl nastoupit. Tak jsem orodoval u vedoucího a místo mu zařídil,“ píše David. Jenže kamarádovi to nestačilo, chtěl víc.

„Když mi přišla zpráva, že chce peníze, dopálilo mě to. Dal mi dva týdny, abych mu peníze dal, jinak půjde za mojí ženou. Co mám dělat? Co když bude chtít víc a víc?“ uvažuje David, který nyní neví, co dělat. Říci pravdu manželce, nebo vyhovět kamarádovi?

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články