David (45): Žena obvinila dceru, že krade. Přitom si peníze jen založila do jiné knížky. Teď je rodina v ohni

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 44
muz 44

Někdy stačí málo k tomu, aby se ze stabilní rodiny stala parta rozhádaných lidí. David se už tři měsíce marně snaží usmířit matku s dcerou. Místo toho se jen sám dostává do sporů s oběma stranami. Rodina, která ještě před půl rokem působila jako ukázková, se dnes rozpadá.

„Miluji svou ženu a mám rád naši dceru. Jenomže kvůli hloupé aférce se už několik měsíců jenom hádají, nadávají jedna na druhou a já nemám tušení, na čí stranu se postavit. Tak jako tak je to špatně,“ stěžuje si David.

Naše dcera byla vždy komplikovaná. Manželka ale obvinění přehnala

Když bylo Patricii patnáct, poprvé se opila. „Domů ji přivedli spolužáci, hrozně jsme se na ni naštvali,“ vzpomíná David. Na situaci se brzy zapomnělo, jenomže když se po měsíci opakovala, začalo být jasné, že s dívkou šije puberta. „Přešli jsme spoustu komplikací. Když jí bylo sedmnáct, skončila v nemocnici po tom, co jí nějaký kamarád nabídl marihuanu. V devatenácti letech otěhotněla a šla na potrat. I přes to všechno jsme se o ni dál starali a dali jí všechno.“

Od svých devatenácti let jako by Patricie pochopila, jaké hlouposti dělala. Začala rodičům pomáhat s domácností, opravila si studijní výsledky, našla si brigádu. Přestala zcela pít i kouřit. Jenomže matka jí nikdy zcela neodpustila. „Když se nám před nějakým časem ztratilo sedm tisíc korun, manželka bez mrknutí oka obvinila Patricii z toho, že nás okradla.

Zdroj: 123RF.COM

Dcera se samozřejmě urazila a odešla spát ke kamarádce,“ vypráví David. Po několika dnech jeho žena peníze našla založené v knížce. Místo omluvy ale Patricii vyčetla její minulost a řekla jí, že si za všechno může sama.

Od té doby se jenom hádají. Už nevím, co mám dělat

Patricie u kamarádky bydlí dodnes. Na vlastní byt nemá peníze. Rodiče jí sice slíbili, že jí pomohou něco si najít, jakmile dostuduje, ona ale teď nemá důvod se ve škole snažit. „Jako na truc začala ze školy nosit jeden průšvih za druhým. Manželka je na ni proto jenom stále víc a víc naštvaná,“ říká David, který se snaží svou dceru pochopit. Několikrát s ní dokonce i mluvil. Jenomže jakmile dojde řeč na matku, Patricie se odmítá s otcem dál bavit.

„Dokážeme si povídat a vycházet spolu, ale když zmíním její matku, obvykle mě s nadávkami pošle domů. Bojím se, že se se mnou brzy přestane bavit úplně. Na druhé straně se jí zastávám u manželky, která ovšem tvrdí, že jsem si nikdy neuměl vybrat správnou stranu.“ David si prošel několika výhrůžkami rozvodem, nadávkami od vlastní dcery, noci na gauči. Snaží se dnes raději matku s dcerou nechat být, ale jak sám přiznává, je to složité. „Mám je rád obě a nechci ztratit ani jednu z nich.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články