David (43): Přítelkyně mi odmítala představit rodiče. Už jsem pochopil, proč se za ty neomalence styděla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 40 3
Zdroj: Shutterstock

David a Klára jsou spolu už sedm let. Dohromady je před lety svedla jejich společná kamarádka, které nyní vděčí za to, že se našli. Ani po sedmi letech vztahu však David neznal rodiče své přítelkyně, ačkoli svým rodičům ji představil jen měsíc po seznámení.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

David to nechápal. Nechtěl na Kláru nikterak tlačit, ale jakmile přišla řeč na její rodiče, vždycky se zasekla. Dokonce ho napadlo, jestli to není jeho vina, že jim ho nechce představit.

S rodiči jsem ji seznámil velmi brzy. Ty její jsem však nepoznal

Představit Kláru mým rodičům pro mě byla samozřejmost. Samotného mě překvapilo, jak rychle mi přirostla k srdci, a rodičům jsem ji představil jen měsíc po našem seznámení.

Rodiče si Kláru okamžitě zamilovali, stejně jako já. Jinak to ani nešlo – přítelkyně je vážně výjimečná. Byl jsem proto velmi rád, že s mými rodiči tak dobře vychází.

Ačkoli ona znala moje rodiče, já o těch jejích nevěděl nic. Když jsem se zeptal, zda mě s nimi seznámí, neurčitě se z toho vykrucovala. A tak to bylo několik let.

Kdykoli přišla řeč na její rodiče, Klára se začala na něco vymlouvat, hledala všelijaké důvody, proč to nejde, odkládala to. Nechápal jsem to, dokonce mě napadlo, jestli to není mnou.

Přemluvil jsem ji, aby rodiče pozvala na oslavu našeho zasnoubení

Klára je v mých očích skutečně výjimečnou ženou, proto jsem ji před pár měsíci požádal o ruku. Samozřejmě souhlasila a já byl opravdu šťastný.

K této příležitosti jsme se rozhodli uspořádat večírek, abychom společně s našimi přáteli oslavili, že jsme se zasnoubili a budeme se brát.

Přemluvil jsem Kláru, aby pozvala také své rodiče. Cítil jsem to jako ideální příležitost, jak se s nimi konečně po tolika letech, co jsme spolu, seznámit a poznat je.

Nejdříve se vymlouvala, ale pak svolila. Skutečně pozvala své rodiče, ačkoli na ní bylo vidět, že je z toho nešťastná. Až na oslavě jsem pochopil proč.

Horší chování jsem snad ještě neviděl. Vůbec se Kláře nedivím, že se za ně styděla

Na oslavu našeho zasnoubení jsme pozvali spoustu lidí – celou moji rodinu, kolegy z práce, kamarády a také Klářiny rodiče. A ti se opravdu předvedli.

Přiřítili se k nám na zahradu jako velká voda. Oba dva se chovali hlučně, všude je bylo slyšet. Měli hloupé poznámky, na všechno svůj názor.

U jídla se chovali jako neomalenci. Měli jsme švédské stoly, kde si nabrali hromadu jídla a tu poté před zraky všech do sebe neomaleně ládovali. Dokonce se netajili tím, že si spoustu jídla naházeli do tašek – prý domů na svačinu.

Pochopil jsem, proč mi Klára své rodiče nechtěla představit. Styděla se za ně a já se jí vůbec nedivím. Horší chování jsem snad ještě neviděl. Upřímně se děsím toho, že je pozveme na naši svatbu a jak se tam budou chovat.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články