Daniel (40): Dal jsem mu práci a on mi chodil za manželkou. Zrada od nejlepšího kamaráda zabolela

od Nikola Jaroschová
4 minuty čtení
muz 40 6
muz 40 6

Ne nadarmo se říká: pro dobrotu, na žebrotu. O tomto známém rčení se na vlastní kůži přesvědčil i pan Daniel, jehož příběh jsme dostali prostřednictvím e-mailu. Jaké to je, když se snažíte pomoci dobrému kamarádovi a on se vám odvděčí něčím, co byste od něho vůbec nečekali? To si teď můžete přečíst v následujících řádcích!

Přišel za mnou s prosbou

Pan Daniel zná svého kamaráda Kryštofa už dobrých dvacet let. Během této dlouhé doby nabyl přesvědčení, že si vzájemně mohou důvěřovat a jsou tu jeden pro druhého. Když za ním tedy Kryštof přišel s prosbou, byl pan Daniel odhodlaný mu bez řečí pomoci.

„Jednoho odpoledne mě pozval na pivo, v telefonu tvrdil, že se mnou potřebuje o něčem mluvit,“ tím začíná pan Daniel vyprávět svůj příběh prostřednictvím písmenek v e-mailu. „Domluvili jsme se, že se sejdeme v našem oblíbeném podniku. Když jsem tam přišel, Kryštof už na mě čekal u stolu. Tvářil se zkroušeně a já očekával něco hrozného,“ svěřuje se Daniel.

Zdroj: 123RF.COM

Díky mně dostal práci

„Kryštof se mi svěřil s tím, že dostal v práci výpověď na hodinu, o přesném důvodu však se mnou mluvit nechtěl,“ pokračuje e-mail pana Daniela. „Požádal mě ale, zdali bych mu nemohl domluvit práci v podniku, ve kterém jsem už dlouhá léta pracoval. Věděl jsem o Kryštofovi, že je to poctivý a pracovitý chlap, proto jsem mu slíbil svou pomoc a hned následující den jsem zašel za šéfem, jestli by neměl volné místo. Kryštof tak díky mně následující týden dostal slušně placenou práci.“

Zdroj: 123RF.COM

Pan Daniel měl ze sebe dobrý pocit, pomoci kamarádovi pro něho bylo samozřejmostí. V tu chvíli však ještě netušil, jak se mu jeho dlouholetý přítel ve finále odvděčí. Kdyby to byl věděl, pomocnou ruku by mu v žádném případě nenabízel.

Žena se začala chovat podivně

E-mail, který jsme dostali od pana Daniela, dále pokračuje zmínkou o tom, že se jeho manželka Jana začala chovat podivně. Jak sám Daniel přiznává, zpočátku to přisuzoval problémům v práci či starostem s dětmi, které zrovna procházely pubertou. Vůbec ho nenapadlo, že by za tím ve skutečnosti mohlo být něco úplně jiného.

„Manželka se ke mně začala chovat odtažitě, poznal jsem to především v ložnici, kde o žádné sblížení neprojevovala zájem. Vymlouvala se na únavu a ztrátu chuti a já ji nechtěl do ničeho nutit,“ píše Daniel. „Když teď zpětně vím, proč se moje žena takhle chovala, stydím se sám za sebe, že jsem ze sebe tak dlouho nechal dělat hlupáka.“

Zradil mě nejlepší kamarád

l mě nejlepší kamarád„Jednoho dne jsme v práci řešili výpadek a bylo zapotřebí, aby nám přišla pomoci druhá směna,“ vysvětluje Daniel. „Proto mi šéf řekl, abych se zkusil spojit se svým kamarádem Kryštofem, kterému se on sám snažil dovolat, ale Kryštof mu podle všeho telefon nezvedal. Ani mně se s kamarádem nepodařilo spojit,“ píše Daniel.

„Po dlouhé směně jsem přišel domů v jiný čas, než bylo obvyklé. Manželka mě očividně nečekala, což jsem poznal podle smíchu, který se ozýval z naší ložnice. Když jsem otevřel dveře, spatřil jsem svoji ženu v posteli s mým nejlepším kamarádem. V ten okamžik mi došlo, proč se už několik týdnů chovala tak podivně, a zároveň jsem si uvědomil, proč jsme se nemohli Kryštofovi dovolat. V jeden den mě zradili dva nejbližší lidé, do kterých bych to ani v tom nejhorším snu neřekl. Nyní stojím před rozhodnutím, jak s celou situací naložit, a vůbec si s ní nevím rady,“ tím končí e-mail pana Daniela.

Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborníka

Dozvědět se něco takového je vždy nepříjemné, o to víc, pokud se to člověk dozví takovým způsobem jako zde. Člověk bude plný emocí a možná bude mít potřebu je směrem k viníkům ventilovat, je však potřeba dokázat si udržet zdravý odstup a racionální uvažování. Vykřičením se člověku možná chvilkově uleví, avšak celkovému řešení situace tím spíš jen přitíží a svého partnera odežene pryč od sebe a zřejmě do náruče jiného člověka.

Vyvstává hned několik důležitých otázek, které je k řešení takové situace potřeba položit a řádně se nad nimi zamyslet: Je pan Daniel ochoten své manželce odpustit? Bude schopen ji po tomto incidentu ještě důvěřovat a milovat ji? Co manželku vedlo k tomu, že ho začala podvádět? Co jí mohl kamarád nabídnout a co zároveň nenašla u pana Daniela? A chce s panem Danielem vůbec jeho manželka nadále být?

Situaci nelze vyřešit jinak než otevřenou a upřímnou komunikací se svojí partnerkou a s ochotou obou stran naslouchat. Avšak i v takovém případě nelze zaručit takové rozklíčování situace, že bude pan Daniel spokojen. Pokud si člověk neví rady, nebo se chce zkrátka jen poradit, je při řešení podobné situace vhodné navštívit psychologa či manželskou poradnu, a to ať už sám či spolu s partnerkou.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články