Daniel (28): Těhotnou sestru opustil přítel. Našel jsem nového tatínka pro její dítě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 30 7
muz 30 7

Starším bratrům je odmalička kladeno na srdce, že své mladší sestřičky musí chránit. I Daniel už jako malé dítě slýchával, že ať se děje cokoli, musí na svou mladší sestru dávat pozor. Roli staršího bratra vzal velmi vážně a na sestru dohlížel i tehdy, když už dětmi dávno nebyli. Jeho příběh vypráví o pevném vztahu sourozenců a za srdce chytne určitě i vás.

Sestra vždycky všechno brala hopem

„Moje sestra je o pět let mladší. Kolikrát mi přišlo, že se do života vrhá po hlavě. Měl jsem to být já, kdo jako první založí rodinu, přeci jen jsem byl starší. Sestra však brzy otěhotněla a já nebudu tajit, že jsem se na malého synovce těšil.“

Daniel vypráví, jak zpráva o těhotenství jeho sestry nadchla celou rodinu. Pro jejich rodiče to mělo být první vnouče a on se těšil na roli hodného strejdy.

Zdroj: 123RF.COM

Přítel se na ni vykašlal, když byla v pátém měsíci

Daniel nám dále vypráví o příteli své sestry, se kterým si bohužel zrovna nepadl do noty. Na spoustu věcí totiž měli rozdílné názory. Daniel ho po boku své sestry tiše trpěl, ačkoli byl přesvědčen, že není jeho sestry hoden.

„Že je to křivák, jsme všichni zjistili v okamžiku, když těhotnou sestru v pátém měsíci opustil. Z ničeho nic se začal vymlouvat, že se na roli otce ještě necítí, a zbaběle utekl. Sestře zbyly jen oči pro pláč a mně jí bylo strašně líto,“ popisuje situaci Daniel. Pohled na nešťastnou sestru mu totiž trhal srdce.

Zdroj: 123RF.COM

O svou mladší sestru jsem se musel postarat

Rozchod s přítelem sestru srazil na kolena. Bála se, že miminko sama nezvládne,“ vysvětluje Daniel. V jeho hlavě se mezitím zrodil plán, který měl jediný cíl – najít sestře přítele, aby na to nebyla sama!

„Můj kamarád Honza byl toho času taky sám. Byl to férový chlap, se kterým jsem se znal už od školy a dal bych za něho ruku do ohně. Moc dobře jsem věděl, že poslední dobou neměl v lásce zrovna štěstí, a tak mě napadlo, že by ho mohl najít po boku mojí sestry,“ vysvětluje nám Daniel svůj plán, o kterém jeho kamarád ani sestra neměli sebemenší tušení.

Zahrál jsem si na amora

Napjatě očekáváme, jak celý příběh dopadne. Povedlo se Danielovi dát sestru s kamarádem dohromady? Nebo jeho plán naprosto ztroskotal?

„Musel jsem to nějak šikovně navléknout,“ vysvětluje Daniel a tváří se šibalsky. „Jednoho odpoledne jsem proto Honzu pozval k rodičům na oběd, protože sestra toho času bydlela u nich. Nakonec mě mile překvapilo, že se ti dva dali do řeči i bez mé pomoci,“ směje se Daniel. Jeho příběh končí slovy, že jako správný starší bratr nenechal svoji mladší sestřičku samotnou a našel jí tatínka pro její dítě.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články