Dana (40): Dopis od bývalého manžela mě úplně vykolejil. Jsem tak na dně, že opustím celou svou rodinu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena dopis
Zdroj: Shutterstock

Dana se nikdy nechtěla rozvést. Když jí manžel Tomáš oznámil, že má milenku, přemlouvala ho, aby s ní zůstal. Byla ochotná mu všechno odpustit. On ale nakonec přece jen odešel a ji zanechal se zlomeným srdcem. Trvalo tři roky, než si našla nového přítele.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Byla jsem úplně na dně. Nikomu jsem nevěřila. Po pětiletém manželství jsem zažila zklamání a trvalo mi roky, než se našel někdo, kdo mě z mých negativních pocitů k mužům dostal,“ popisuje Dana.

„Nakonec se objevil Marek. Byl úplně jiný než Tomáš. Byl pozorný, milý, hodně se snažil, abychom mohli být spolu. A po dvou letech vztahu mě požádal o ruku. Pak se nám narodila dvojčata, kterým je dnes sedm let.“

Napsal, že mě chce zpět

S bývalým mužem Dana kontakt neudržovala. Proto ji velmi překvapilo, když po letech přišel dopis, jehož odesilatele už podle rukopisu na obálce identifikovala. „Psal Tomáš. Otevírala jsem ten dopis se zatajeným dechem,“ tvrdí.

„I když jsem si myslela, že jsem se po všech těch letech přes pocity k němu přenesla, ukázalo se, že to není pravda. A čím víc jsem četla jeho řádky, tím víc jsem cítila, že jsem emociálně zcela na dně.“

Tomáš v dopise psal, že už bohužel nemá Danino telefonní číslo, proto se rozhodl kontaktovat ji trochu zastarale pomocí dopisu. Oznámil jí, že se jeho vztah s milenkou rozpadl po dvou měsících.

Pak se prý několik let psychicky léčil, jednou se dokonce pokusil o sebevraždu. Teď si konečně uvědomil, že Dana je ta jediná, se kterou chce být, a proto ji prosí, aby se k němu vrátila.

„Je to šílené. Psychicky mě vydírá, ani nevím, zda to je všechno pravda. Ale i tak moje srdce křičí, že Tomáš je ten pravý, zatímco Marek je jen známý, který mi pomáhá se starostí o děti,“ píše čtenářka.

Po nocích přemýšlím, co dělat

„Tomáš v dopise psal, že má velký byt, do kterého bych se k němu mohla ihned nastěhovat. Stačí, abych odešla od rodiny. Nevím ani, jak přišel na to, že mám rodinu. Nemluvila jsem s ním tak dlouho,“ vysvětluje.

„Má ale pravdu v tom, že kdybych se rozhodla od svého současného manžela odejít, nikdy bych děti do péče nedostala. Je totiž právník a jeho kolegové by se postarali o to, abych děti mohla vídat maximálně párkrát do týdne.

Na celé situaci je nejhorší, že i tak přemýšlím, že bych rodinu opustila. Kvůli někomu, kdo mě kdysi tak moc zklamal, jsem ochotná nechat děti i současného manžela jít. Stydím se za to a nevím, co dělat.“

Dana dodává, že dopis přišel před týdnem a ona se ještě nerozhodla, zda na něj vůbec odpoví. Čím dál tím víc ji ale láká myšlenka, že by se s Tomášem alespoň sešla. Bojí se ale, jaké by to mělo následky.

„Pokud se s ním uvidím, je jasné, že to nedopadne pro můj současný vztah dobře. Ale nejsem si jistá, že chci, aby můj současný vztah dobře dopadl. Dokud nenapsal, bylo vše v pořádku, ale teď jsem opravdu na dně a nevím, co dělat.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články