Dalibor (42): Z obleku do montérek: Láska mě přiměla změnit životní styl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 768
muz 768

Na každou ženu, která mi kdy přišla do cesty, platila moje kreditka a slušná vizáž. Mohl jsem mít kteroukoli, na kterou bych si prstem ukázal. Jakmile viděla drahý oblek a luxusní auto, sama by mi skočila do postele. Dana ale byla jiná. Moje peníze ji nezajímaly a stejně tak moje upravená fasáda, na které jsem si zakládal. Stala se pro mě výzvou a já nerad prohrávám.

Zatímco kterákoli jiná žena by byla moje doslova na lusknutí prstu, Dana moje snahy o seznámení statečně bojkotovala. Byl jsem zvyklý, že mi ženy padají k nohám, když jim před nosem zamávám kreditkou, nebo je u nich před domem vyzvednu drahým autem. Dana ale o nic z toho nestála. A čím víc mě odmítala, tím víc jsem ji chtěl.

Vysmála se mi, že jsem arogantní snob

Dana pracovala jako servírka v jedné restauraci, kam jsem chodil na oběd. Byla tam nová, všiml jsem si jí okamžitě – brunetka nižší postavy s krásnýma oříškovýma očima. Několik dní jsem ji tiše pozoroval, ona si mě nevšímala vůbec. Možná to bylo tím, že mě považovala za úplně obyčejného hosta, možná to ale bylo tím, že jsem v dané restauraci každý den obědval nebo večeřel s jinou ženou, se kterou se Dana nemohla srovnávat – byla sice krásná, ale moje partnerky byly úplně jiná liga.

Když jsem se ji po pár dnech pokusil pozvat na skleničku a myslel si, že mi automaticky padne okolo krku, na což jsem byl u žen zvyklý, vysmála se mi a nazvala mě arogantním snobem.

Nepotřebuji ozdobu, potřebuji chlapa, který se nebojí makat!

Dana mě sice odmítla, ale mě to neodradilo. O to více jsem ji chtěl získat. Proto jsem to za několik dní zkusil znovu. Počkal jsem na ni před restaurací, než jí skončila směna, a doprovodil ji kus cesty, během které jsem se ji snažil okouzlit svým šarmem. Na jiné ženy to fungovalo stoprocentně, Dana mi ale řekla něco, co mě překvapilo.

Zastavila se, změřila si mě od hlavy až k patě a pak znechuceně prohlásila, že vedle sebe nepotřebuje ozdobu, se kterou by se mohla chlubit, ale chlapa, který se nebojí makat. Po těchto slovech mě nechala stát na ulici a odešla.

Jsem schopný se změnit kvůli ženě, kterou miluji?

I když mi Dana několikrát dala košem, nakonec se mi podařilo získat její pozornost, a dokonce ji přemluvit, aby se mnou šla na rande. Věnovala mi půl hodiny, byl pátek odpoledne a ona spěchala ke své sestře, kde se měla sejít rodina a pomoci s rekonstrukcí domu. Aniž by chtěla, vnukla mi do hlavy nápad.

Toho odpoledne jsem se vydal na sestřinu adresu, kde jsem byl odhodlaný Daně ukázat, že nejsem jen panák v obleku, ale že jsem muž, který se práce nebojí. Během toho víkendu, který jsem tam nakonec s její rodinou strávil, jsem se ptal sám sebe, jestli jsem schopný se změnit kvůli ženě, do které jsem se očividně zamiloval.

Vyměnil jsem oblek za montérky

Samozřejmě ne doslova, své práce jsem se nevzdal, stejně tak ani své potřeby dbát na svůj zevnějšek. Dana mi ale ukázala, jak snobsky jsem se celou dobu choval. Až díky ní jsem si uvědomil, že jsem ženy vnímal jako majetek a neuměl se k nim chovat. Dostal jsem lekci, která změnila můj pohled na svět. A Dana si nakonec dala říci, po tvrdé dřině u její sestry pozvala na rande ona mě – a nyní je to rok, co tvoříme pár!

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články