Byl jenom stroj na peníze. Trvalo dlouho, než si uvědomil pravdu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zdrceny muz
zdrceny muz

Naše redakce se v minulosti věnovala několika příběhům, jejichž aktéři si v životě prošli všemožnými nástrahami. Většinou se ale jedná o šťastné konce. Jeden z čtenářů se na základě těchto příběhů rozhodl zaslat nám vyprávění o muži, který to v životě také neměl snadné.

„Muži, o kterém vyprávím, je dnes čtyřicet dva let. Jako mladý byl pro kolektiv velkým podivínem. Nekouřil, nepil, nechodil po diskotékách. Nezapadal proto mezi své vrstevníky. Věnoval se spíše škole a doufal, že si jednou najde dívku, která ho bude milovat,“ začíná čtenář s příběhem.

Měl skvělou práci, šetřil, kde se dalo. Našel si skvělou ženu

Když bylo mladíkovi dvacet dva let, seznámil se se ženou, do které se zamiloval. Tou dobou měl již skvělou práci a díky své píli, šikovnosti a výdrži si vydělával za měsíc to, co jiní ani za půl roku nedokázali. Měl našetřené velké peníze. „Bohužel ale šetřil často i na tom, na čem nemusel. Raději například hladověl, než by si zašel na jídlo do restaurace,“ podotýká čtenář.

Po dvou letech od seznámení se muž oženil. Rozuměl si skvěle dokonce i s nevlastním desetiletým synem. „Měl poznat, že je rodina jeho ženy jen majetnická a není pro ně víc než stroj na peníze. Bohužel místo toho koupil byt a platil dovolené.“

Žena si nevážila jeho práce. Brzy po narození syna zjistil, že ho má jen pro peníze

Když se v rodině narodilo další dítě, mladý muž byl šťastný. Koupil větší byt, auto na leasing, dále se spokojeně věnoval svojí práci. Jenomže jedno ze svých děl našel jednoho dne v odpadcích. „Bylo mu líto, že si žena neváží jeho práce. Došlo mu, že je pro ni vlastně jenom zdrojem peněz,“ říká čtenář. Dodává, že rodina ženy nikdy nedokázala žít skromně a měla mnohé spory.

Později konečně našel lásku svého života

Během výkonu své práce poznal tehdy devětadvacetiletý muž ženu, která se pro něho nakonec stala tou pravou láskou. Tehdy se nezmohl na nic jiného než na kávu. Muž, který odnášel prázdné šálky, mu prý tehdy řekl památnou větu: „Vy dva spolu jednou budete šťastní až do konce života.“

Tak dlouho sbíral muž sebevědomí, až se konečně rozhodl udělat první krok. Po všech zklamáních a zjištěních, že pro svou první ženu byl více peněženka než láska, se konečně rozhodl znovu žít. Bývalá žena sice většinu jeho peněz získala podvodem na svou stranu, nové dívce ale nezáleželo na majetku.

Ona sama měla mnohé osobní problémy, se kterými jí pomohl. Nebál se za svou lásku bojovat, tak jako ona pomohla v těžkých situacích jemu. Dnes jsou spolu šťastní. Ačkoli si muž prošel v životě mnohými nástrahami, nakonec pro něho všechno dobře dopadlo.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články