Bedřich (42): Našel jsem si na seznamce přítelkyni. Neřekl jsem jí, že jsem na vozíčku, a ona se chce setkat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vozik
muz vozik

Bedřich se již dlouhá léta potýká s roztroušenou sklerózou, kvůli které skončil také na vozíčku. Ve svém životě se cítil osamělý, proto se rozhodl najít spřízněnou duši přes seznamku. Za vozíček se styděl, a proto o svém handicapu na internetu nemluvil. Svou vysněnou dívku skutečně našel, ona však o jeho nemoci nemá ponětí. Nyní se mají sejít a Bedřich v e-mailu pro naši redakci vysvětluje svou složitou situaci.

Svůj profil si trochu přibarvil

„Chtěl jsem najít slečnu, která se vedle mě bude cítit dobře. Nepotřeboval jsem ve svém životě dalšího člověka, který by mě litoval. Na to jsem měl pečovatelky,“ vysvětluje Bedřich. Svůj život na seznamce i sociálních sítích vykreslil úplně jinak, než tomu bylo doopravdy. Fotil se jen od pasu nahoru, vytvářel různé fotomontáže, aby to vypadalo, že navštívil mnoho zemí, a byl pro opačné pohlaví zajímavější.

Seznámil se s Marií

Bedřichův profil zaujal velmi brzy Marii, která se mu rozhodla napsat. „Líbila se mi od první chvíle. Byla vtipná a ničeho se nebála,“ vypráví. „Cestovala po světě, podle mých falešných fotografií se domnívala, že máme společné zájmy. Nemohl jsem jí říct pravdu, abych ji neztratil.

Kdyby věděla, že jsem na vozíčku, raději by napsala nějakému mladšímu sportovci. Tak jsem raději lhal dál,“ vysvětluje. Bedřicha však nenapadlo, že se Marie jednoho dne bude chtít setkat tváří v tvář.

Najednou dostal Bedřich strach

Marie chtěla po Bedřichovi nové fotky a on se začal cítit trapně. Chtěl pomalu jít s pravdou ven, ale vždy si to rozmyslel. Nakonec přišla od Marie zpráva, ve které popisovala, jak se těší, až se s Bedřichem uvidí osobně, a vyptávala se na možné datum schůzky. „V tu chvíli mě strašně vyděsila. Od té doby vymýšlím výmluvu,“ tvrdí.

Pokud se skutečně sejdou, Bedřich bude muset znovu lhát

Jelikož nechce svou novou známost hned zatěžovat informacemi o své nemoci, raději vymyslel záložní plán. Stejně jako ostatním jí bude tvrdit, že se zranil při sportování v zahraničí a skončil na vozíčku. „Pokaždé, když někomu řeknu pravdu, mě lidé začnou litovat. A já už toho mám dost,“ tvrdí. „Marii o své nemoci nedokážu říci,“ dodává.

Bedřich stále váhá. Neví, zdali se s Marií chce vůbec setkat. Už párkrát zažil, že se nad ním dívky slitovaly a chodily s ním jen ze soucitu. „Nechci být nikomu na obtíž, proto raději upřednostňuji komunikaci po internetu. Necítím se potom tak osamělý a ženy ze mě nemusí mít špatný pocit,“ vysvětluje Bedřich.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články