Barbora (47): U kamarádky v bytě jsem našla důvěrně známou věc. Ještě teď je mi zle z toho, co jsem tím rozpoutala

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zoufala zena alkoholik
Zdroj: Shutterstock

Kamarádka mě pozvala na skleničku. Během večera jsem si potřebovala odskočit. Nemusela mě navádět, kudy se vydat. Vídaly jsme se mnoho let a u ní v domě jsem to znala jako své boty. V koupelně, ve které jsem předtím byla snad stokrát, jsem tentokrát našla věc, která mi byla povědomá.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Zprvu jsem si myslela, že jsem se spletla. Když jsem si ale danou věc prohlédla zblízka, srdce se mi divoce rozbušilo. Byla jsem si jistá tím, co vidím. A také jsem si byla jistá tím, komu ta věc patří.

Tvářila se jako kamarádka

Blanku znám tak dlouho, že už si ani nevzpomínám, kdy jsme se my dvě potkaly. Okamžitě se z nás staly kamarádky, které si mohly říct úplně všechno.

Znala jsem Blanku i jejího nyní již bývalého muže Filipa. Když se ti dva rozváděli, hrozně mě to mrzelo. O to více mě překvapilo, jak rychle se Blanka z rozvodu oklepala.

Svěřila se mi, že za to může jistý muž. Prý se znali už nějakou dobu a nyní se to mezi nimi konečně přehouplo do jiné úrovně přátelství.

Ačkoli jsem měla Filipa ráda, protože to byl fajn chlap, Blance jsem v lásce přála štěstí. Nemohla jsem přece tušit, že si na prsou hřeji hada.

V koupelně jsem něco našla. Jak se tam ta věc dostala?

Když mě Blanka pozvala na skleničku, přijala jsem s radostí. Během večera jsem si odskočila na toaletu, zatímco Blanka odběhla do kuchyně, aby nám nalila další víno.

V koupelně jsem našla něco, o čem jsem si prvně myslela, že se jen pletu. Jenže při pohledu z blízka mi došlo, že se nepletu.

Nechápala jsem, jak se tam ta věc dostala. Proč byl u Blanky v koupelně vedle umyvadla položen snubní prsten mého muže? Byla jsem v šoku.

Rozpoutala jsem peklo

Blanka se málem polila vínem, když jsem před ni prsten pohodila. Nevěděla, co mi má odpovědět. Jen se začala hodně trapně vymlouvat. Mně rázem došlo, kdo je ten neznámý muž, se kterým se už nějakou dobu tahá.

Nečekala jsem na žádnou její výmluvu, stejně by jen hloupě lhala. Spěchala jsem domů, kde jsem manžela našla u počítače a pořádně jsem mu to vytmavila. Ani on mi nebyl schopen pořádně odpovědět. Jen koktal a byl rudý až za ušima.

V rodině jsem já ta špatná

Během jediného dne jsem přišla o nejlepší kamarádku a ztratila jsem i svého muže. Už jsem mu nedokázala věřit a bylo jasné, že právě toho dne naše manželství skončilo.

A co na tom všem bylo nejhorší? Že v rodině jsem to byla já, na koho se dívali skrz prsty. Rodiče mi dokonce řekli, že jsem mu to měla odpustit. Pořád lepší než trhat rodinu. Chápete to?

Nyní jsme před rozvodem a já se těším, až za manželem udělám tlustou čáru. S Blankou se nestýkáme, nemůžu se jí podívat do očí. Nechápu, jak mi to mohli udělat.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články