Aleš (39): Milenka mi přerostla přes hlavu. Zbavit se jí musela až moje manželka

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz milenka
muz milenka

Po třináctiletém manželství jsem začal mít pocit, že to mezi mnou a mojí ženou tolik nefunguje. Dalo se očekávat, že opadne prvotní zamilovanost, která se promění v lásku na celý život. Nicméně moje nespokojenost nadále rostla a já se ji rozhodl vyřešit klasickým způsobem. Našel jsem si milenku, která pro mě představovala vítané rozptýlení od stereotypu. Mělo to být jen povyražení, které se nakonec změnilo v moji noční můru.

Jako každý muž jsem měl své potřeby

Jsme manželé třináct let. Máme dvě krásné děti. Na první pohled nám nic nechybí. A přece by se něco našlo – intimní život. V tomto ohledu totiž naše manželství značně zaostávalo, protože žena byla buď velmi unavená, nebo jsem se já z práce vrátil až příliš pozdě. Když k tomu ještě navíc přihodíte jako bonus časté hádky a neshody, dospějete k jedinému řešení – vypustit páru v náručí milenky.

A tak tomu bylo i v mém případě. Sám sebe jsem omlouval tím, že jakožto muž zkrátka mám své potřeby. A pakliže se mi jejich naplnění nedostává doma, najdu si to jinde.

Zdroj: 123RF.COM

Domů jsem se vracel s úsměvem na tváři

Najít si bokovku není pro muže těžký úkol. Ani mně to netrvalo dlouho a začal jsem si s mladou dívkou jménem Karla. Od začátku pro mě představovala jen objekt pro uspokojení potřeb. Rozptýlení, které nemělo přerůst v nic vážného. Mělo to své výhody, domů jsem se vracel s úsměvem na tváři a vyhýbal se hádkám se ženou, které jinak byly na denním pořádku.

Když se nad tím zamyslím zpětně, divím se, že si moje manželka ničeho nevšimla. A pokud si všimla, nedala na sobě absolutně nic znát.

Milenka mi začínala přerůstat přes hlavu

Karle jsem od samého začátku opakoval, že je pro mě jen bokovka. Neměla s tím problém, dokonce se tvářila, že i jí nezávazný vztah založený jen na intimnostech dokonale vyhovuje. Jenže jak už to tak bývá, brzy začala chtít víc a víc. Abych s ní zůstal přes noc, abychom nebyli pořád jen zavření u ní v bytě, abychom si vyšli na večeři. Abych se rozvedl. A tehdy mi došlo, že mám problém.

Karla začala být stále otravnější a otravnější. Když jsem to s ní chtěl ukončit, začala mi vyhrožovat, že všechno řekne mé ženě, že to o nás rozhlásí u mě v práci. Dostal jsem se do pasti a netušil jsem, jak se z ní dostat.

Pomohla mi moje žena

Zdroj: 123RF.COM

S neodbytnou milenkou mi nakonec pomohl člověk, od kterého bych to ani v tom nejbláznivějším snu nečekal – moje manželka. Já totiž jednoho dne šel s pravdou ven a ženě všechno přiznal. Čekal jsem ledasco, že na mě bude křičet, že se bude chtít dát rozvést, že mě z vteřiny na vteřinu vyhodí z bytu. Nic takového se ale nestalo.

Naopak. Moje žena vymyslela plán – přepadne nás u milenky v bytě a zahraje scénu, že jsem ji nakazil pohlavní nemocí. A víte co? Zabralo to dokonale! Karla se lekla, že je i ona nemocná, a přerušila se mnou veškerý kontakt. A naše manželství? Ustáli jsme to. A já vím, že své ženě hodně dlužím.

Aleš, Plzeňsko
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.
Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborníka

Je samozřejmé, že každý vztah, který trvá delší dobu se prochází proměnou. Prvotní vášeň se obvykle do několika let vytrácí a vztah nabývá jiného rozměru. Vyvstává něco, co by se dalo nazvat “důvěrně přátelskou láskou.” Není to však důvodem zoufat si, výzkumy ukazují, že právě tento typ lásky je tím, co dokáže vztah udržet do konce života.

Vyhledání milenky je něco, k čemu dochází, pokud v partnerství jednomu něco chybí. Často se tedy nejedná o příčinu, proč současný vztah nefunguje, ale spíše o následek. Milenecké vztahy mají tendenci navíc časem chtít přerůstat v něco víc, ať už ze strany jedné či obou osob. Je třeba brát také v potaz věk (38), pro který je typická známá krize středního věku, kdy člověk rekapituluje, zda v životě dosáhl toho, čeho chtěl, zda mu něco chybí, hledá ujištění, změnu či například únik ze současného stavu.

Klíčem každého vztahu je v každém případě komunikace a výsledkem tohoto zážitku může být posílení a prohloubení vztahu se ženou.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články