Aleš (36): Mám dluhy, o kterých manželka neví. Netuším, jak se přiznat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 3
muz 3

O tom, jaké trápení může způsobit tajemství ve vztahu, nám v redakci vyprávěl také čtenář Aleš. Před svou manželkou už několik let tají dluhy, kterých se nedokáže zbavit. V nouzi využil půjčku od přítele, ze kterého se vyklubal lichvář, a Aleš teď není schopen zaplatit celou částku, která zahrnuje všechny poplatky. Bojí se, že už s ním manželka nikdy nepromluví, a nechce před ní vypadat neschopně.

Aleš potřeboval peníze na společnou dovolenou

„Když jsme se dali dohromady s mou ženou, dlouho jsme plánovali svatební cestu,“ začíná své vyprávění Aleš. „Přála si jet k moři, ale mně se v podnikání stále nedařilo,“ říká. Své ženě sliboval pohádkovou dovolenou a na poslední chvíli ji nemohl zklamat. Doufal, že se jeho podnik brzy postaví na nohy, a tak využil půjčky od přítele.

Půjčil mu kamarád z hospody

„Se svým problémem jsem se svěřil chlapům v hospodě. Nikdo mi nedokázal pomoci, jen Jirka pozorně poslouchal a pak mi bokem od ostatních nabídl, že mi půjčí,“ vypráví. S Jirkou se znali jen krátce, ale Aleš mu důvěřoval a myslel si, že je to čestný muž. Překvapilo ho, když hned pár dní po dovolené začal Jirka dluh ostře vymáhat. Neštítil se dokonce za Alešem poslat vyjednavače, kteří ho měli zastrašit.

Aleš začal poctivě splácet, ale stále to nestačilo

Částku, kterou si Aleš vypůjčil, nastřádal brzy po dovolené a byl připravený ji vrátit. Teprve v tu chvíli mu došlo, do jak velkého problému se zapletl. Jirka po něm chtěl mnohem víc. Aleš s tak vysokou částkou nepočítal a začal se pomalu strachovat. Jeho podnikání ani zdaleka nestačilo na to, aby vrátil také všechny poplatky, aniž by si jeho manželka všimla něčeho podezřelého.

Půjčku splácel další půjčkou

„Nevěděl jsem, co dělat dál. Tak jsem si prostě půjčil od dalšího člověka, abych se zbavil toho prvního. Bohužel jsem se z první zkušenosti nepoučil a skončil jsem v ještě větším problému,“ popisuje Aleš. Půjčka střídala půjčku a dnes už jsou jeho dluhy neúnosné. „Moje manželka si všimla, že domů přináším mnohem méně peněz, ale domnívá se, že mám jen špatné období a moje podnikání bude brzy lepší,“ tvrdí. „Kdyby zjistila pravdu, možná by mě opustila,“ dodává tiše.

Teď se mu zdá, že je v neřešitelné situaci

Alešova manželka svému muži plně důvěřuje a on si to uvědomuje. Nechce jejich důvěru narušit tím, že jí řekne pravdu, a raději zkouší situaci zachránit sám. Snaží se stále přijít rychle k penězům, ale brzy bude muset s pravdou ven, než dluhy ohrozí jejich společný majetek.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články