Adéla (55): Jeho láska k alkoholu byla větší než ke mně. Už jsem to nemohla déle snášet

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zoufala zena alkoholik
Zdroj: Shutterstock

V té chvíli jsem si myslela, že ho zabiju. Provedl mi totiž něco absolutně neodpustitelného. Tohle byla poslední kapka! Oběma nám bylo jasné, že tohle se musí řešit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

S jeho problémy jsme se potýkali už delší dobu. Naivně si namlouval, že vůbec žádný problém nemá. Vadilo mi, že situaci nechce řešit.

Hodně jsem mu odpouštěla

Můj přítel Filip měl problémy s alkoholem. Dříve je dokázal kočírovat, ale v poslední době mu to přerůstalo přes hlavu.

Odpouštěla jsem mu nepořádek, který za sebou nechával. Odpouštěla jsem mu pozdní příchody domů z hospody. Odpouštěla jsem mu agresivní chování, které po požití alkoholu měl.

Když se na to podívám zpětně, vlastně jsem poslední rok našeho vztahu a půl nedělala nic jiného, než že jsem mu pořád něco odpouštěla. Byla jsem hloupá, teď už to vím!

Nebylo to s ním jednoduché

Soužití s přítelem bylo stále náročnější. Kolikrát byl tak moc pod parou, že ani nešel do práce. Nemusím vám říkat, že ho několikrát vyhodili.

Stávalo se často, že jsem veškeré finance vynakládala jen já. Ať už za nájem, telefony, nebo na nákup jídla. Kdybych měla čekat, až si najde práci a přispěje mi, umřeli bychom hlady nebo neměli kde bydlet.

Nebylo s ním jednoduché pořízení. Zejména proto, že si svůj problém nepřiznal a odmítal cokoli řešit. I když jsem ho tolikrát prosila!

Nad tou pohromou jsem se rozplakala

Celý život mě to táhlo k umění. Miluji malování, kterému se věnuji už od dětství. Mám samozřejmě stálou práci, ale malování jako obrovský koníček.

Filip moc dobře věděl, co pro mě moje tvorba znamená. Do jisté chvíle si držel odstup od obrazů, které jsem měla doma. Věděl, že kdyby se s nimi něco stalo, hodně by mě to mrzelo.

Jenže jednou jsme se pohádali tak moc, že udělal něco, čím mě úplně odrovnal. Po hádce jsem se šla projít a on mezitím zničil několik mnou malovaných obrazů.

Když jsem tu pohromu viděla, nejdříve mě to šíleně naštvalo! Mezi obrazy byly i dva, které jsem tvořila na zakázku. Měla jsem je během pár dní prodat! Pak jsem se rozbrečela.

Byla to poslední kapka

Filip to přehnal. V té chvíli byl ještě tak opilý, že mu nedocházelo, co vlastně provedl. Ale já si to uvědomovala až moc dobře.

Byla to pro mě poslední kapka. Sbalila jsem jeho věci a vyhodila ho ze svého bytu. Tak moc mi ublížil tím, že zničil něco, na čem mi velmi záleželo.

Už jsem nebyla ochotná mu odpouštět. Dostal tolik šancí a ani jedné z nich si nevážil. Snažil se mě uprosit, sliboval a přísahal vzdát se alkoholu. Nevěřila jsem mu a zpátky ho nevzala. A ulevilo se mi!

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články