Adam (46): Náš pes se ohnal po synovi a manželka ho chtěla utratit. Následky tohoto incidentu nikdo nečekal

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zly
muz zly

Adam měl k psům odjakživa velmi blízko. Jako dítě vyrůstal s labradorem Maxem, později jej nahradil zlatý retrívr Brok. Když i tento psí kamarád odešel na věčnost, pořídil si tehdy již ženatý Adam opět labradora Bena.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Ben vyrůstal společně s Adamovým synem Jonášem. Nikdy nebyl jediný problém, nikdy se nestalo nic, co by manžele přinutilo myslet si, že soužití dítěte a psa nemůže fungovat. Až do léta tohoto roku.

Zrovna jsem pracoval v dílně a uslyšel výkřik

Byl horký letní den a rodina trávila čas venku. Adam pracoval v dílně, jeho žena se věnovala svému koníčku v podobě zahradničení a syn Jonáš si hrál na pískovišti.

„Byl jsem zabraný do práce, ze které mě vyrušil výkřik,“ popisuje daný okamžik Adam. „Okamžitě jsem vyběhl ven a viděl syna, jak zaraženě stojí opodál,“ pokračuje.

Následovaly nadávky Adamovy ženy, která na celou zahradu křičela, že ten pes vystartoval po jejich synovi. Adam to na vlastní oči neviděl.

Manželka chtěla něco, co mě zaskočilo

„Zajímal jsem se, co se stalo,“ píše Adam. „Žena strašně vyváděla, kluk byl ale v pohodě a pes unaveně ležel na trávě,“ popisuje Adam a dodává, že toho dne bylo opravdu příšerné horko.

Adamova žena celou situaci popsala tak, že Ben se ohnal po Jonášovi a snažil se ho kousnout. Jonáš zase tvrdil, že to bylo jinak.

„Manželka na mě potom zavrčela, že toho má dost a že toho psa necháme utratit,“ svěřuje se Adam. „Zaskočila mě, protože něco takového bych nebyl schopný udělat.“

Promluvil jsem si se synem. Všechno bylo jinak

Adam si ještě ten den promluvil se synem. Spoléhal na to, že desetiletý kluk dokáže přesně popsat, co se vlastně stalo – zvláště když se ho to celé týkalo.

„Syn mi řekl, že se po něm Ben jen ohnal, že jen zavrčel a chňapl, ale nic se nestalo,“ pokračuje Adam. „Prý si hrál kousek od něho a zvuk hračky mu asi vadil. Byl podrážděný z tepla,“ dodává.

Manželka si přesto stála za svým. Nevím, co to do ní vjelo, Bena i Jonáše miluje.

Už to mezi námi není takové

„Já to chlupaté stvoření miluji, nemohl bych nic takového udělat,“ přiznává Adam pokorně. „Natož když vím, že se vlastně nic nestalo,“ dodává.

„Doma už o tom moc nemluvíme, přesto je to pořád ve vzduchu. Od té doby už to mezi námi není, co to bývalo. Celá záležitost mě velmi mrzí a nevím, jak z toho ven. Opravdu jsem nečekal, že takový nevinný incident bude mít následky, které ohrozí náš vztah. A moje žena určitě také ne,“ zakončuje Adam.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články