Adam (45): Byl jsem cvalík, na všechny jsem se mračil. Oči mi otevřela úplně nečekaná věc. Prozradím vám, jaká

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz dieta
Zdroj: Shutterstock

S fyzickým stavem našeho těla souvisí i psychika. Své o tom ví pětačtyřicetiletý Adam, který celé roky strávil jenom sezením za počítačem a jedl především jídlo z fastfoodů. To si vyžádalo své nejen na postavě, ale i na tom, jak se choval k okolí. A tak se rozhodl, že je potřeba se sebou něco udělat.

„Pracuji jako IT technik. Většinu času poslední roky jsem strávil za počítačem, ať už v kanceláři, nebo doma na gauči,“ říká hned na úvod Adam.

„Když jsem šel z práce na oběd, nedošel jsem dál než do nejbližšího fastfoodu. Moje žena mi občas sice uvařila oběd, ale zná mě a ví, že jsem mlsoun, takže to obvykle bylo tučné a nezdravé,“ přiznává.

Ale samozřejmě ji neobviňuji, naopak, to ona byla tou, kdo mi řekl, abych vyzkoušel ketodietu, konkrétně stravovací plán s výrobky KetoDiet.

Byl jsem ke všem nepříjemný, ani jsem si neuvědomoval proč

Vlivem životního stylu se z Adama stal muž vážící více než sto dvacet kilogramů. Kvůli jeho nízké postavě to navíc bylo hodně vidět. A jeho zdraví se podepsalo i na psychice.

„Poslední půlrok před dietou jsem byl nevrlý, všem jsem nadával, rozčiloval jsem se. Žena mi říkala, že stále jenom sedím doma, jím nezdravě a nic se sebou nedělám. Měla pravdu, jenže mně trvalo, než jsem to uznal.“

Adam nechtěl podle svých slov podstupovat žádnou drastickou dietu. Když mu ale žena jednou večer ukázala na stránkách české firmy KetoDiet stravovací plány, podivil se.

Zdroj: Shutterstock

„Vlastně jsem podle toho, co v jídelníčcích psali, mohl jíst skoro všechno. Důležité bylo jen začít jíst pravidelně, menší porce a přidat zeleninu a bílkoviny,“ dodává.

„S manželkou jsem se domluvil, že to zkusím, i když jsem tomu moc šancí nedával,“ říká.

Když už Adam změnil životní styl, rozhodl se to udělat se vším všudy. Začal chodit do práce pěšky místo toho, aby dvě zastávky jezdil autobusem. Jednou za týden si šel s manželkou zaplavat.

„I to málo pohybu mi zvedlo náladu a já se začal na lidi zase usmívat. A musím uznat, že jsem ze sebe měl pocit i po každém dalším jídle, protože mi došlo, že i když si dám poloviční porci a přidám trochu zeleniny, žaludek se mi zaplní a já udělám něco pro sebe.“

S manželkou nám zachutnalo, vaří mi už zásadně jen podle receptů KetoDiet

„Díky KetoDiet jsme se ženou objevili desítky zdravých receptů, podle kterých mi teď pravidelně vyváří. Nosím si s sebou do práce obědy a rychlé občerstvení už úplně vynechávám,“ píše vítězoslavně Adam.

Nejvíce mu prý zachutnaly recepty, ve kterých je špenát, zvykl si ale překvapivě i na nejrůznější ovocné pudingy. „Nikdy jsem nesnídal a nesvačil. Teď ale bez pudingu kolem desáté dopoledne nedám ani ránu,“ říká.

„A nemusí ho být moc, kouzlo je právě v malých porcích, které si člověk rozloží pravidelně do celého dne. Bál jsem se, že to bude náročné, ale naopak mi to změnilo život k lepšímu,“ tvrdí.

Dnes je podle svých slov Adam úplně jiným člověkem. Podařilo se mu shodit skoro patnáct kilo a v plánu má dalších deset.

S nikým se nehádá, nad zbytečnostmi se nerozčiluje, a i lidé z jeho okolí by jistě řekli, že ze zamračeného cvalíka se stal sympaťák do nepohody.

Komerční sdělení
Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články