Adam (42): Když jsem ležel ve vaně, na zrcadle se objevil vzkaz. K smrti mě to vyděsilo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz smutek
Zdroj: Shutterstock

Adam se právě rozešel se svou dlouholetou přítelkyní a jeho myšlenky směřovaly k novému životu. Začal se scházet s novou ženou a vše se vyvíjelo slibně. Až na jeden detail.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Italská domácnost

Markéta byla zpočátku vášnivá sexy dračice, na kterou měl spadeno každý v širém okolí. Ona si však vybrala Adama. Žili spolu čtyři roky a o jejich domácnosti by se dalo říci cokoliv, jen ne to, že by byla klidná.

Adamova bývalka milovala vše, co k životu patří. Dobré jídlo, pití, tělesné radovánky. A všeho si dopřávala plnými doušky.

Adam občas nestíhal její životní tempo. Pořád se ale snažil jí stačit. Jen v jednom ohledu se držel zpátky. Markéta totiž propadla okultním vědám a magii a čas od času se snažila některý ze svých poznatků uvést v život.

Začal se jí bát

Adam přiznává, že z Markéty začal mít časem strach. „Vodila si domů podivné přátele a začala se chovat stále méně předvídatelně.

Po letech vztahu už první oblouznění opadlo a já si uvědomil, že s touto ženou svůj budoucí život spojit nechci, “ vysvětluje Adam své důvody, proč Markétě nakonec navrhl rozchod.

Tu jeho nabídka pochopitelně velmi rozčílila. Chvíli trvalo, než se s novým stavem smířila a odstěhovala se. Při loučení Adamovi slíbila, že se ještě setkají a on z toho bez úhony nevyjde.

Adam sice cítil z jejích slov jistý příslib nevyhnutelnosti, na druhou stranu byl rád, když se za Markétou konečně zavřely dveře.

Co přijde?

Několik týdnů se Adam obával toho, čím by jej Markéta mohla překvapit, rychle ale zapomněl a začal si užívat nový vztah s Janou, která byla pravým opakem jeho bývalé přítelkyně. Najednou se však začaly dít zvláštní věci a Adam byl opět ve střehu.

Cestou do práce mu na frekventované křižovatce vypovědělo službu jeho auto. V jídle z kantýny našel rozdrcené sklo. Pokaždé si vzpomněl na Markétu a přemýšlel, jak by to jen mohla dokázat.

Poslední kapkou do poháru Adamova strachu byl nápis na zrcadle, který se objevil znenadání jednou večer, když ležel ve vaně. K smrti se vyděsil. „Dej si na mě pozor,“ objevilo se znenadání. Vzpomněl si, že Markéta před odchodem zamířila do koupelny.

Jak to jen dokázala?

Adam se v první chvíli sice nechal svázat strachem. „Pak jsem ale začal přemýšlet,“ dodává. Horkou párou stoupající z vany se zrcadlo zamlžilo a objevil se nápis, který Markéta prstem na zrcadlo vykreslila na rozloučenou. Žádná magie.

„Vysvětlily se i ostatní podivné náhody, to už jsem se musel svému strachu zasmát,“ uzavírá Adam. „Když se člověk bojí, vše vypadá jinak a je jednoduché s ním manipulovat tam, kam je potřeba,“ dělí se o zkušenost z tohoto životního období Adam.

Autor: Kamila Mertlová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články