Adam (35): Alergolog mi řekl, že mám alergii na svou vlastní ženu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena parfem
Zdroj: 123RF.COM

Problémy s kýcháním a oteklým obličejem se u mě začaly projevovat ve dvaceti sedmi letech. To jsem si vzal svou ženu a přestěhovali jsme se do nového bytu. Ze začátku jsem si myslel, že je to alergie na něco v bytě, jelikož venku se to vždy zlepšovalo.

Kýchání a rýma mě budily dokonce i v noci. Často jsem chodíval spát do pracovny, abych svými problémy nebudil ženu. Tam jsem si otevřel okno a pod myšlenkou, že mi čerstvý vzduch dělá dobře, spal až do rána. Problémy trvaly asi tři měsíce, než jsem se konečně rozhodl navštívit alergologa.

Alergii mi potvrdil, netušil ale, co přesně ji způsobuje

Alergolog mi udělal všechny možné testy, žádné však neprokázaly, že by se jednalo o alergii na něco konkrétního. Přesto veškerá nosní vyšetření neukázala, že by šlo o jiné onemocnění a proto byla moje rýma a nateklé oči přisouzeny k neznámému typu alergie. Dostal jsem prášky, které jsem měl pravidelně užívat před každým spaním, a také sprej do nosu.

Zdroj: 123RF.COM

Zdálo se, že léčba zabrala, pár nocí jsem se vyspal bez problémů. Radoval jsem se však předčasně, protože se problémy brzy vrátily. Doktor mi předepsal nové prášky, které zase nějaký čas zabíraly, ale po čase je bylo třeba vyměnit za ty staré. Tělo si prý rychle na protilátku zvykne a je tak potřeba dva typy prášků střídat. Radost jsem z toho neměl.

Myslel jsem, že stěhování něco změní

Říkal jsem si, že před sestěhováním se ženou jsem žádné problémy neměl. Takže by teoreticky mohlo jít o nějaký specifický alergen, který se vyskytuje v bytě. Když jsme proto se ženou bydlení měnili, radoval jsem se, že budu mít konečně klid. Ale nestalo se.

Hned první noc v novém jsem musel trávit v obývacím pokoji, abych nebudil ženu svými alergickými projevy. Byl jsem zoufalý a místo spánku vyhledával kontakty na blízké alergology. Myslel jsem, že by mi doktor v novém místě bydliště třeba pomohl lépe, než ten předchozí.

Lékař položil zdánlivě jednoduchou otázku, tu chvíli mi to docvaklo

Při běžném rozhovoru o tom, jestli nemáme v bytě péřové polštáře nebo kočku se doktor zeptal, zda moje žena náhodou nepoužívá nějaký silnější parfém. Zarazil jsem se a řekl mu, že vlastně nikdy nepoužívala žádný jiný a je pravda, že výrazný poměrně je. Všechno odpovídalo. Od doby, co jsme se přestěhovali, trvaly moje problémy. Venku nebo v jiné místnosti se zlepšily. Žena se samozřejmě nevoněla na noc, ale vůně byla tak silná, že byla prakticky v celé naší ložnici.

Doktor jenom kroutil hlavou nad tím, že nás tohle nenapadlo dřív. Nic nebylo jisté, ale za zkoušku to rozhodně stálo. Manželka změnila parfém. Moje problémy náhle byly pryč. Doteď si s přáteli děláme srandu, že jsem vlastně tak trochu alergický na vlastní ženu. Podstatné ale je, že mohu zase volně dýchat a konečně se v noci doopravdy vyspím.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články