Okouzlující Sully byl i v reálném životě zamilovaný do Doktorky Quinnové. Po 27 letech vypadá stále božsky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sully Doktorka Quinnova
Sully Doktorka Quinnova

Fanynky na dlouhovlasého Byrona Sullyho ze seriálu Doktorka Quinnová asi nezapomenou. Ztvárnil ho Joe Lando, který i v padesáti osmi letech vypadá stále skvěle.

Americký herec se narodil v Illinois a po svých rodičích zdědil italské, ruské a polské kořeny. Joe Lando se o herectví zajímal už jako kluk, když viděl svůj první film s Humphrey Bogartem, ale vážně začal o hraní uvažovat až na střední škole.

Na svém snu dlouho pracoval

Rodiče ho v jeho snu nikdy moc nepodporovali, ale Joe měl talent i ambice. Proto si sbalil svých pět švestek a odstěhoval se za kariérou do Los Angeles.

Aby se uživil a mohl chodit na konkurzy, živil se jako kuchař v restauracích. Pracoval v pizzerii, dělal pomocnou sílu v kuchyni a později i sám vařil. Práce ho sice bavila, ale herectví vyhrálo. Trvalo to však dlouhých sedm let.

Sice dostal několik nabídek v televizi, ale zlom přišel až v roce 1989, kdy se objevil v seriálu One life to live. Od něj to byl už jen krůček k jeho životní roli, postavě odvážného Byrona Sullyho v seriálu Doktorka Quinnová.

Po boku Bondgirl z filmu Žít a nechat zemřít Jane Seymour řešil různé strasti na Divokém západě a všechny fanynky této odvážné ženy se shodnou na tom, že bez charismatického herce by to prostě nebylo ono.

Seriálová láska nevyšla

Joe Lando se dostal do povědomí nejen žen, ale i producentů a režisérů. Kromě toho jej časopis People v době jeho největší slávy zařadil mezi padesátku nejpřitažlivějších lidí na světě.

Plusové body měl i za to, že odvážné scény točil sám a kaskadéry odmítal. Fanoušky ani sám sebe nechtěl zklamat.

A možná to bylo i proto, aby zaujal hlavní hrdinku. Zatímco v seriálu se dvojice vzala, ve skutečnosti dala herečka přednost jinému.

Joe se city k ní nikdy netajil, Jane si nakonec vzala režiséra Jamese Keache. Herec sice její rozhodnutí oplakal, ale nakonec si v roce 1997 vzal dlouholetou přítelkyni, se kterou má dnes čtyři děti.

Narozeninové překvapení

Herectví sice Joe Lando na hřebík nepověsil, ale charismatického ochránce krásné doktorky se mu už nikdy nepodařilo překonat. Seriál měl šest řad a dočkal se skoro sto padesáti epizod. Strhující příběh doktorky, která v devatenáctém století léčí všechny bez ohledu na majetek či postavení, si diváci zamilovali skoro v devadesáti zemích, včetně Česka.

Zdroj: Profimedia

V loňském roce se podařilo herečku pořádně překvapit. Joe Lando za ní na její narozeniny přijel a společně sdíleli fotku na Instagram. Oba vypadali perfektně, přestože se jim čas vryl do tváře. Joe sice má dnes šedivé a mnohem kratší vlasy než kdysi a pár vrásek v obličeji, stále je to ale fešák.

Pokračování nebude

Fanouškům se jejich setkání tak líbilo, že se okamžitě začali dožadovat pokračování seriálového hitu.

Jane Seymour sice řekla, že by proti nebyla, určitě to ale není na pořadu dne. Joe Lando řekl, že k tomu s největší pravděpodobností už nedojde. Oba jsou dnes už úplně jinde.

Herec se jednou svěřil, že by si rád jednou otevřel vlastní restauraci a vrátil se k tomu, čím začínal. Občas se v nějakém filmu či seriálu sice objeví, ale kvalita pokulhává. Pro fanynky bude už navždy Byron Sully.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články