Fred Flintstone odhodil svůj XXL kostým i s padesáti kily. Dnes byste ho nepoznali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Flintstoneovi
Flintstoneovi

John Goodman byl odjakživa představitelem vedlejších rolí, ale zato těch výrazných, které byly vždy nezapomenutelné. Sympatický tlouštík už však nějaký ten pátek není tlouštíkem a razí cestu zdravého životního stylu. Jak se mu podařilo shodit padesát kilo a poznali byste ho dnes?

Rodák ze Saint Louis se od dětství toužil stát fotbalistou, dokonce díky svému sportovnímu talentu získal stipendium na univerzitě v Missouri.

Ošklivé zranění kolene však jeho sen zastavilo a on se zaměřil na studium dramatu.

Po škole se přestěhoval do New Yorku, kde se snažil uplatnit jako divadelní herec. V roce 1979 se dostal na Broadway a v osmdesátých letech už přišly i filmové nabídky.

Objevil se například ve snímku Pomsta šprtů a zapsal se jako Dan Conner v seriálu Roseanne.

Role sympaťáků mu vždycky seděly

Hlavní roli získal ve filmu Flintstoneovi, který vznikl na motivy stejnojmenného animovaného filmu. Jako Fred Flintstone žil v době kamenné. Ačkoliv se jeho život podobal tomu ve 20. století, jeho technologie jsou vyrobeny ze zcela předindustriálních materiálů.

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Dalšími významnými filmy jsou krimikomedie Big Lebowski nebo Bratříčku, kde jsi? Své role získával především díky své váze. Když se ale vyšplhala na závratných dvě stě kilo, začal se o své zdraví obávat a rozhodl se s tím něco udělat.

Zdravotní stav ho donutil zhubnout

Pod dohledem trenéra začal šestkrát týdně cvičit, přešel na středomořskou stravu, přestal pít alkohol a jíst cukry. V jednom z rozhovorů také přiznal, že s alkoholem trochu bojoval a v minulosti vyzkoušel i kokain.

S manželkou Annou Beth se oženil v roce 1989 poté, co se potkali na halloweenské párty. Jsou spolu dodnes a jejich jediná dcera Molly se živí jako asistentka produkce ve filmovém průmyslu. Jak sám říká, hubnutí je dlouhodobý proces, ale tlouštíka z Flintstonů byste v něm už nepoznali.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články