Moderátor Petr Šiška si na změny nepotrpí. Po 12 letech od kontroverzní soutěže pořád vypadá jak pan Vajíčko

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
petr siska 1
petr siska 1

Show Nic než pravda se sice nevysílala dlouho, její moderátor Petr Šiška tím ale rozhodně nikdy nestrádal. Všestranný umělec se dnes věnuje umění, businessu i politice a vypadá pořád stejně.

Petr Šiška pochází z Třince, kde se narodil v roce 1965.

Vystudoval gymnázium a učitelství na vysoké škole.

Této profesi se ale nevěnoval. Než se uchytil jako moderátor, živil se například jako pomocný dělník nebo topič na zimním stadionu.

Práce se nebál, ale lákalo ho umění

Už během studií na vysoké škole ho ale lákala dráha umělce. Působil v hudebních skupinách Petarda, Excitron a doprovázel například Věru Špinarovou nebo Heidi Janků.

V roce 1990 nastoupil do Českého rozhlasu coby moderátor pořadu Noční proud. V témže období pracoval také v České televizi.

Více si ho ale pamatujeme z pořadů na soukromých televizních stanicích. Jednu dobu moderoval ranní pořad Snídaně s Novou.

Kontroverzí show ho proslavila

V roce 2008 byl hlavním moderátorem soutěžní hry Nic než pravda.

Výhru pět milionů tehdy mohl získat soutěžící, pokud se mu podařilo pravdivě odpovědět na jednadvacet otázek na tělo, které často odhalovaly rodinné problémy.

Zdroj: Nikolaskara123, CC BY-SA 4.0

Polygraf neboli detektor lži pak měl odhalit, zda je odpověď pravdivá, či ne.

Soutěž původně vznikla v Kolumbii, kde byla zrušena poté, co moderátor položil soutěžící ženě otázku ohledně vraždy jejího manžela, na kterou odpověděla kladně a polygraf ji vyhodnotil jako pravdivou.

Hledač talentů a textař

Málokdo však ví, že Petr Šiška je i zdatným textařem a má na svém kontě i některé hity Karla Gotta nebo slavnou píseň Ještě, že tě, lásko, mám od Petra Koláře.

V současnosti se věnuje zejména své společnosti Petarda Production s.r.o., která zastupuje například zpěvačku Markétu Konvičkovou nebo Elišku Mrázovou.

Občas ho můžete vidět v pořadech na Šlágr TV. V rodném městě se vrhl i na kariéru politickou a je tamním zastupitelem.

V osobním životě je Petr také velmi aktivní. I přesto, že věk už se mu přehoupnul přes padesátku, vypadá stále velmi dobře.

Zásluhu na tom může mít jeho oblíbený thajský box, účinkování ve vlastní kapele nebo obecně práce s mladými lidmi.

Rodinné soukromí si pevně střeží. Má tři dcery, nejmladší z nich je šest let.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články