Moderátor Martin Pouva má pošramocenou minulost. Kvůli klukovině skončil za mřížemi

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
pouva
pouva

Dnes ho známe jako moderátora Televizních novin na stanici Nova. Do roku 2003 působil jako sportovní komentátor na Primě, ještě předtím se nějaký čas živil jako tenisový trenér. Málokdo ale ví, že Martin Pouva za sebou má také kriminální minulost.

Před veřejností onu dávnou aféru Pouva dlouho tajil. Nechtěl, aby si o něm lidi mysleli, že je lupič nebo vrah. Jenomže pravda vyšla kolem roku 2010 najevo a on přiznal, co se tehdy vlastně stalo.

Bylo nám devatenáct, ve vězení jsme strávili jen tři dny

Psal se rok 1983 a Pouva s partičkou kamarádů po maturitě odjeli na zájezd do tehdejší Jugoslávie. Chlapci se ale rozhodli, že to není vše, co by chtěli vidět, že se podívají i do Itálie.

Tehdy nebyl oficiálně přechod možný, proto se vydali pěšky přes hranice, kde je ale Jugoslávci nachytali. Na tři dny proto celou partu zavřeli do vězení, než se všechno vyřeší.

Po vyšetřování se nakonec zjistilo, že se vlastně nic nestalo, a tak byla parta chlapců opět propuštěna. Vrátili se zpět ke své skupině, které nalhali, že byli na výletě. Dodnes si z celé situace dělají s kamarády legraci.

Pouva se snažil o tom nemluvit, protože se bál, že by z něho média udělala kriminálníka. Když se pravda dostala ven, raději rovnou přiznal, jak to tehdy všechno bylo, aby se vyhnul jakýmkoli spekulacím.

Denně ho vídáme na obrazovkách televize

Dnes je to pro Martina Pouvu už dávná historie. Soustředí se na to, co je jeho koníčkem a povoláním v jednom. Od roku 2014 moderuje hlavní zpravodajskou relaci na TV Nova se svou kolegyní Kristinou Kloubkovou.

Cestování a sport nicméně zůstaly jeho zájmy dodnes. Rád si zavzpomíná na školní časy, kdy podle jeho slov ke své lásce došel právě díky problémovým kamarádům.

Tehdy totiž parta chlapců, se kterou se bavil, holdovala alkoholu, jezdila v rychlých autech a vymýšlela samá dobrodružství. Díky tomu se Pouva zamiloval do sportu i cestování a dodnes se věnuje tomu, co se v mládí naučil.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články