Bruce Willis a Sylvester Stallone: Jeden si chtěl nahrabat, druhý nešetřil nadávkami. Konečně našli společnou řeč

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Stallone Willis
Stallone Willis

Řada lidí mluví o tom, že Bruce Willis není zrovna nejlepším filmovým parťákem na natáčení. Přesvědčil se o tom i hvězdný Sylvester Stallone, který o něm dokonce řekl, že je líný.

Bruce Willis patří mezi největší hollywoodské hvězdy. Jeho Smrtonosná past je považována za jeden z nejlepších akčních snímků a herec se objevil třeba i v kultovním filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí či Armageddon. Zkrátka je to hvězda, která má na svém kontě desítky méně či více úspěšných počinů.

Podobně, a možná ještě lépe, je na tom Sylvester Stalone. Na scéně je od roku 1969, za sebou má legendární snímky jako Rocky nebo Rambo, na sedmdesát čtyři let vypadá skvěle a stále hraje akční hrdiny.

Do starého železa ještě nepatří

Právě tihle dva akční hrdinové se společně potkali ve snímku Expendables: Postradatelní. Film vzdává hold akčním hrdinům z 80. a 90. let, což oba dva herci bezesporu jsou.

Kromě nich se ve filmu objevila celá řada akčních veteránů z těchto desetiletí – Arnold Schwarzenegger, Dolph Lundgren, Mickey Rourke či Jet Li. Novodobým hercům jasně ukázali, že ještě rozhodně nepatří do starého železa.

Snímek z roku 2010 měl neskutečný úspěch, proto se hned o dva roky později objevila dvojka. O scénář obou dvou Expendables se postaral právě Stallone.

Oba dva filmy měly obrovský úspěch, protože to bylo poprvé, kdy se takové množství akčních hrdinů objevilo pospolu. A všichni platí za obrovské hvězdy a stále mohou hravě konkurovat mladším hercům.

Tři miliony jsou málo

V roce 2014 se do kin dostal třetí díl. Jenže v trojce se už Bruce Willis neobjevil. Nahradit jej měl Harrison Ford, z čehož ale nakonec sešlo.

Bruce Willis z trojky nečekaně odstoupil. Za čtyři natáčecí dny v Bulharsku mu totiž produkce filmu, ve které se objevil i samotný Stallone, nabídla tři miliony dolarů.

Herec ale požadoval ještě o milion dolarů navíc, tedy milion dolarů za jeden natáčecí den. To Stallone a ostatní producenti odmítli.

Stallone ale nakonec uvítal, že Willis projekt opustil. Podle něj je hamižný a líný, což je prý recept na kariérní krach.

Herec na Twitter napsal, že na chvíle, kdy s Brucem nebude muset spolupracovat, čekal roky. Samotný Willis se k tomu nevyjádřil a Sylvester to více nekomentoval.

Milion dolarů za den nakonec dostal

Později se ukázalo, že Bruce Willis si za roli našel zajímavou náhradu. Zájem o jeho osobu projevila japonská automobilka Daihatsu, která mu jeho vysněný milion dolarů za den nabídla.

Willis tak během tří dnů natočil spot na nové auto, a ještě ušetřil den, který by musel strávit na natáčení Expendables 3 a vydělal by přitom stejné množství peněz.

Třetí díl vydělal paradoxně nejméně peněz ze všech dílů. Mohl za to možná odchod Bruce Willise, ale také fakt, že byl zpřístupněn mládeži.

Fanouškům se nelíbila absence krve a drsnější mluvy. Ne že by to byla úplná slabota, ale hodinka mezi začátkem a koncem je prostě méně zábavná.

Usmíření na konec?

To ale neznamená, že by nemohl přijít další díl. Alespoň před šesti lety to ještě vypadalo dobře. Do čtyřky měl být obsazen Chris Evans nebo Alan Rickman, který ale bohužel v roce 2016 zemřel.

Na dalším dílu by se měl podílet jak Sylvester Stallone, tak i Bruce Willis.

Ano, Stallone na Twitteru uvedl, že se s Brucem usmířil. Vypadá to, že herci se domluvili finančně. Kdy a jestli vůbec se dalšího dílu dočkáme, je ale v tuto chvíli otázka.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články