Beverly Hills 90210: Z Brandona Walshe ženy omdlévají stejně jako v 90. letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Brandon
Brandon

Fanynky si podmanil jako Brandon Walsh ze seriálu Beverly Hills 90210. Z Jasona Priestleyho ženy omdlévají stejně jako v devadesátých letech. Dnes je zodpovědným tatínkem.

Jason Priestley letos oslavil padesáté první narozeniny. V letech minulých do něj byly zamilované všechny generace žen po celém světě. Herce si všichni chválí nejen doma, ale i v práci.

Třeba jeho seriáloví kolegové Ian Ziering a Jennie Garth o něm řekli, že se staral o zábavu na place. Sám herec ale tvrdí, že není tak zábavný společník jako byla jeho postava. Když chtěl zapomenout na všechny negativní věci, musel se prý hodně snažit a zaměřit se na svou světlou stránku.

Péče o vzhled ho štvala

Herec se herectví chtěl věnovat odmalička. O svém dětství ale mluví nerad. Vyrůstal s rodiči a sestrou ve Vancouveru. S tím, že bude herec, přišel už v pěti letech, když začínal v televizních reklamách a seriálech. Role to byly malé, ale malému snílkovi to stačilo a šel si za svým dál.

Zlom přišel ve třinácti letech, když ho ostatní nutili, aby se staral o to, jak vypadá. Proto se rozhodl, že s herectvím skončí. Nelíbilo se mu, že ostatní jeho schopnosti posuzují podle vzhledu.

K hraní se vrátil po absolvování střední školy, kdy začal navštěvovat hodiny herectví a přestěhoval se do Kalifornie.

Brandonem se stal na poslední chvíli

Tam už to bylo jen krůček k větším rolím. Přišla i nabídka na postavu Brandona Walshe. To mu ale málem nevyšlo. Životní roli získal jen čtyři dny před začátkem natáčení. Jason vytrhl producentům trn z paty. Přesně splňoval podmínky pro ztvárnění krasavce Brandona, který se stal brzy idolem žen a dívek.

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Seriálu zůstal věrný po celých devět let, co se vysílal. Během natáčení deváté série se stal i producentem a vyzkoušel si také režírování pár dílů. Produkci a režii zůstal věrný. Přestože se objevil v dalších filmech a seriálech, roli v Beverly Hills 90210 už nikdy nepřekonal. Stejně jako většina jeho seriálových kolegů. Role si vybírá a většinou se ukazuje v menších, nezávislých projektech.

Štěstí našel až s druhou ženou

V osobním životě se mu v minulosti moc nedařilo. Oženil se s maskérkou z Beverly Hills, ale rozvedli se velmi rychle. Štěstí našel až s fitness trenérkou Naomi, kterou si vzal v roce 2005 a má s ní dvě děti. Když se vrátil k Beverly Hills, začaly po něm opět šílet ženy po celém světě, ale on je nejšťastnější se svými dětmi.

V roce 2014 vydal své memoáry, ve kterých mimo jiné prozradil, že jeho kolegyně Tori Spelling prodala pozvánku na jeho svatbu, a ještě se na ni fanouškovi podepsala. Prozradil, že před každým rozhovorem před novináři pil a kouřil, protože nechtěl, aby si jej všichni zapamatovali jako toho klaďase Brandona.

Mnoho fanynek tvrdí, že teď je Jason Priestley přitažlivější než před skoro třemi dekádami. Proto se nebylo čemu divit, když přijal nabídku na návrat své nejslavnější postavy. Druhá vlna Beverly Hills se ale nedočkala takové odezvy, jak mnozí doufali, a seriál po pár dílech skončil. Jason si tak teď užívá otcovské role.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články