Dívčí idol Dylan vypadal skvěle i v 50 letech. Původní zaměstnání by pro fanynky atraktivní rozhodně nebylo

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Beverly hills
Beverly hills

Idol všech dívčích srdcí devadesátých let byl bezpochyby Dylan McKay ze seriálu Beverly Hills 90210. Jeho představitel Luke Perry si na slavnou roli musel počkat, ale zůstal s ní spojen až do smrti.

Rodák z amerického Ohia se narodil v roce 1966. Po absolvování střední školy se přesunul do Los Angeles, kde se chtěl věnovat herectví.

Než se mu to ale podařilo, vyzkoušel řadu jiných zaměstnání. Údajně se živil i jako dlaždič nebo dělník v továrně na výrobu klik.

Na velkou roli si musel dlouho počkat

Úspěch na sebe v jeho případě nechal dlouho čekat. Než se uchytil alespoň v reklamě, prošel konkurzem na více než 200 rolí. Na sklonku osmdesátých let se objevil v seriálech Loving a Another World.

Sláva ale přišla až s příchodem devadesátých let a seriálového hitu Beverly Hills 90210. Luke se původně ucházel o roli Steva, tu ale získal Ian Ziering.

Tvůrcům se však Luke hodil na roli problémového milionářského synka Dylana McKaye. Stal se tak idolem amerických i zahraničních teenagerů.

Zdroj: Profimedia

Po pěti letech se rozhodl práci v seriálu ukončit. Střihnul si roli sebe sama v italské komedii a po třech letech se do seriálu opět vrátil. Řekl, že s Dylanem bude spojen až do smrti a je to tak dobře, protože to on ho stvořil.

Herectví se věnoval i po skončení seriálu. Objevil se také v posledním snímku Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, což byl jeho poslední filmový počin.

Vztahy s krásnými ženami mu byly souzeny

Tak jako jeho seriálový hrdina ani on neměl ve svém životě nouzi o krásné ženy. Krátký románek si užil s Yasmine Bleeth známou z jako Caroline z Pobřežní hlídky. Chvilku randil i se svou seriálovou partnerkou Kelly v podání Jennie Garth.

I když jim to nevyšlo, zůstali přáteli. V roce 1993 se oženil s kudrnatou herečkou Rachel Sharp. Spolu strávili deset let a měli dvě děti.

Poté ho pojil dlouhý vztah s krásnou brunetkou Wendy Madison Bauer, kterou dokonce požádal o ruku. Svatbu bohužel nestihli.

Luke zemřel v nedožitých třiapadesáti letech. Loni v březnu dostal mrtvici. I když se mu lékaři snažili pomoci ze všech sil, po uvedení do umělého spánku zemřel obklopen svou rodinou.

Nečekaná smutná událost silně zasáhla i jeho seriálové kolegy.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články