Dívčí idol Dylan vypadal skvěle i v 50 letech. Původní zaměstnání by pro fanynky atraktivní rozhodně nebylo

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Zdroj: Profimedia

Idol všech dívčích srdcí devadesátých let byl bezpochyby Dylan McKay ze seriálu Beverly Hills 90210. Jeho představitel Luke Perry si na slavnou roli musel počkat, ale zůstal s ní spojen až do smrti.

Rodák z amerického Ohia se narodil v roce 1966. Po absolvování střední školy se přesunul do Los Angeles, kde se chtěl věnovat herectví.

Než se mu to ale podařilo, vyzkoušel řadu jiných zaměstnání. Údajně se živil i jako dlaždič nebo dělník v továrně na výrobu klik.

Na velkou roli si musel dlouho počkat

Úspěch na sebe v jeho případě nechal dlouho čekat. Než se uchytil alespoň v reklamě, prošel konkurzem na více než 200 rolí. Na sklonku osmdesátých let se objevil v seriálech Loving a Another World.

Sláva ale přišla až s příchodem devadesátých let a seriálového hitu Beverly Hills 90210. Luke se původně ucházel o roli Steva, tu ale získal Ian Ziering.

Tvůrcům se však Luke hodil na roli problémového milionářského synka Dylana McKaye. Stal se tak idolem amerických i zahraničních teenagerů.

Zdroj: Profimedia

Po pěti letech se rozhodl práci v seriálu ukončit. Střihnul si roli sebe sama v italské komedii a po třech letech se do seriálu opět vrátil. Řekl, že s Dylanem bude spojen až do smrti a je to tak dobře, protože to on ho stvořil.

Herectví se věnoval i po skončení seriálu. Objevil se také v posledním snímku Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, což byl jeho poslední filmový počin.

Vztahy s krásnými ženami mu byly souzeny

Tak jako jeho seriálový hrdina ani on neměl ve svém životě nouzi o krásné ženy. Krátký románek si užil s Yasmine Bleeth známou z jako Caroline z Pobřežní hlídky. Chvilku randil i se svou seriálovou partnerkou Kelly v podání Jennie Garth.

I když jim to nevyšlo, zůstali přáteli. V roce 1993 se oženil s kudrnatou herečkou Rachel Sharp. Spolu strávili deset let a měli dvě děti.

Poté ho pojil dlouhý vztah s krásnou brunetkou Wendy Madison Bauer, kterou dokonce požádal o ruku. Svatbu bohužel nestihli.

Luke zemřel v nedožitých třiapadesáti letech. Loni v březnu dostal mrtvici. I když se mu lékaři snažili pomoci ze všech sil, po uvedení do umělého spánku zemřel obklopen svou rodinou.

Nečekaná smutná událost silně zasáhla i jeho seriálové kolegy.

Autor: Karolína Stoczková

Související články