Muž z Tauredu je dodnes záhadou. Podle některých pocházel z jiné dimenze

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
muz taured
muz taured

Nikdo dodnes neví, odkud záhadný cizinec pocházel a zda je příběh opravdu založený na pravdě. Vyprávění několika svědků a záznamy z letištních kamer ale dokazují, že existoval. Kdo ale skutečně byl záhadný muž z Tauredu?

Psal se rok 1954. Na japonském letišti v Tokiu se objevil muž, který nikomu nepřišel ničím zvláštní. Dokud u naprosto rutinní pasové kontroly nepřišel celníkům podezřelý. Země, ze které měl pocházet, totiž nikdy neexistovala.

Nechápal, co je na tom nejasného

Pas, který cizinec předložil při kontrole, se jevil na první pohled jako pravý. Měl veškeré náležitosti, muž sám o sobě také neprojevil jedinou známku nervozity.

Když ale celníci jeho pas označili za falešný, divil se. Jako zemi původu měl totiž uvedený Taured. Takové místo ale neexistuje.

Celníky se muž snažil přesvědčit, že je opravdu z Tauredu. Na mapě jim dokonce ukázal, kde země leží. Jenomže ukázal na Andorru, a když se ho policisté snažili přesvědčit o tom, že to není žádný Taured, trval si na svém.

Následovalo proto předvedení na policii. Muž byl dlouhé hodiny vyslýchán. Komunikoval se všemi slušně, nejevil žádné známky sporu, ovšem trval si na tom, že pochází z Tauredu.

A to dokázal říci hned v několika světových jazycích, takže nebylo pochyb o tom, že jazyková bariéra problémem není.

Vypařil se. Nikdo neví, kam zmizel

Muž tvrdil policii, že z Tauredu odcestoval do Japonska na služební cestu už počtvrté. To také dokazovala razítka v jeho pase.

Dokonce předložil i platný řidičský průkaz vydaný státem Taured. Když už si policie nevěděla s mužem rady, zabavila mu veškeré doklady a nechala ho převézt do hotelu bez oken, kde byl hlídán u dveří dvojicí policistů.

Přesto druhý den ráno objevili pokoj prázdný. Policisté, kteří se nehnuli od dveří, nedokázali vysvětlit, jak mohl zmizet z místnosti bez jakékoli únikové cesty, a to dokonce bez jediné stopy.

Záhadologové tvrdí, že muž zkrátka pocházel z jiné dimenze. To připadá přitažené za vlasy nejednomu z policistů.

Jelikož ale ani po půl roce nebylo pátrání, které po muži japonská policie vyhlásila, úspěšné, nakonec byl případ uzavřen jako nevyřešený.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články