Záhadné zmizení mladé kanadské studentky Elisy Lam

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
Zmizeni Alisa
Zmizeni Alisa

Zmizení kanadské jednadvacetileté studentky Elisy Lam je dodnes obestřeno tajemstvím. K hrůznému nálezu došlo v okamžiku, kdy si jiní hoteloví hosté stěžovali, že neteče voda. Proč a za jakých okolností musela mladá dívka zemřít?

Kdo byla Elisa Lam

Zdroj: En.wikipedia.org

Elisa Lam byla jednadvacetiletá studentka, jejíž mladý život vyhasl v roce 2013. Její pobyt v losangelském hotelu Cecil, kde prožila poslední chvíle života, je stále záhadou. Dívčino tělo bylo nalezeno až za několik týdnů na hotelové střeše v nádrži na vodu. Nepodařilo se vysvětlit, jak se tam dostalo.

K hrůznému nálezu došlo v okamžiku, kdy si jiní hoteloví hosté stěžovali, že neteče voda, protože má příliš nízký tlak. Někteří také tvrdili, že voda podivně chutnala a měla zvláštní barvu. Zaměstnanci se proto vydali na střechu zkontrolovat cisterny. Zde našli Elisu již bez známek života. Prokazatelných faktů je málo – cizí zavinění se podařilo vyloučit, dívka utonula. Stopy násilí se nepotvrdily.

Spáchala dívka sebevraždu? To nelze tvrdit jednoznačně, protože by to znamenalo, že vyšplhala na nádrž, potřebovala by navíc žebřík (ten se nenašel), také musela zdvihnout těžké víko a ještě ho za sebou stejnou cestou zavřít. Vstup na střechu zároveň střežil bezpečnostní alarm a není jasné, jak ho dívka překonala. Přístup měli přes speciální kartičky pouze zaměstnanci.

Při vyzvedávání těla bylo nutné vodu vypustit a do nádrže vyřezat otvor. Je tedy krajně nepravděpodobné i to, že by dívka spadla do nádrže nešťastnou náhodou. Jako nehodu přitom policie vyšetřování uzavřela.

Co říká záhadné video

Další záhadou je kamerový záznam z výtahu, který je tím posledním zachycujícím Elisu živou. Pravděpodobně ji zobrazuje pouhé minuty před smrtí. Dívka se na něm chová velmi podivně. Rozhlíží se, gestikuluje, několikrát vyjde na chodbu a mačká veškerá tlačítka.

Zdroj: Jim Winstead / CC BY 2.0

Výtah nereaguje zavřením, lze tedy tvrdit, že Elisino chování by mohlo být logickou odpovědí na situaci, kdy člověk čeká, až s ním výtah odjede. Nebo se mladá studentka před někým schovává? Zdá se, jako by s někým či něčím hovořila.

Video oprávněně vzbuzuje řadu pochybností. Je totiž zřetelné, že záznam někdo editoval, zakryl časovou stopu a cca minutovou stopáž dokonce zcela vystřihl. I když se ví, že dívka trpěla psychickými problémy, konkrétně bipolární poruchou, svědkové, kteří ji viděli naposledy, tvrdili, že žádné známky narušené psychiky nejevila.

Hotel, kde nechcete bydlet

Záhady kolem hotelu tím zdaleka nekončí: V minulosti jej obývalo několik sériových vrahů, například Jack Unterweger, usvědčený z několika vražd prostitutek. Jméno Elisa Lam je navíc anagramem Lam-Elisa, což je název metody využívané na detekci tuberkulózy. Oblast, kde stojí hotel, byla v dřívějších dobách touto chorobou zasažena.
Smrt mladé Kanaďanky tak dodnes patří k největším záhadám, která nepřestává fascinovat milovníky záhad i paranormálních jevů.

Autor: Denisa Holanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články