Nepůjčujte blízkým a nedávejte výpověď. Co nedělat, když vyhrajete v loterii?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
stastny par
Zdroj: Shutterstock

Na velkou výhru v loterii se můžete připravovat celý svůj sázkařský život, přesto když přijde, oněmíte úžasem. Proto je dobré disponovat alespoň nějakým návodem, jak se v takové situaci zachovat. Zde je několik tipů, co určitě nedělat.

O svém výhře neříkejte na potkání, nenaleťte podvodníkům a než začnete dělat zásadní životní změny, vše si dobře rozmyslete. Tady je 5 rad, co dělat, až dneska večer vyhrajete ve Sportce desítky milionů.

1. Nevyprávějte o své výhře svému okolí
Manželce či manželovi se samozřejmě pochlubit můžete. I několik nejbližších přátel informaci o vaší výhře skousne. Co byste ale rozhodně dělat neměli, je troubit o získaných milionech na sociálních sítích. Je znám případ, kdy jistý muž podobnou hloupost udělal a zanedlouho jej stovky lidí pronásledovaly s prosbou o půjčky a dary.

2. Nedávejte výpověď v práci
I když budete velmi bohatí, budete potřebovat nějakou činnost, kterou se zabavíte a která vám pomůže neutratit všechny peníze najednou. Můžete pracovat například jen na částečný úvazek nebo si vzít pouze delší dovolenou, kde si rozmyslíte, co ve svém životě chcete dělat dál.

3. Nepůjčujte peníze svým blízkým
Naučte se říkat rodině a přátelům ne. Pořádek, a zvláště v penězích, dělá přátele a půjčky v rodině nevěstí nic dobrého. Pokud chcete blízkým pomoci, zvažte, zda jim raději nedat nějaký dárek či jim třeba přispět na vzdělání nebo bydlení. Je to mnohem lepší varianta než každý měsíc odškrtávat splátkový kalendář.

4. Nenaleťte podvodníků
Pokud jste nebyli dobří investoři před výhrou, nebudete ani po ní. Lidé se na vás budou nejspíše obracet, abyste investovali do jejich podnikání. Než se do toho pustíte, měli byste se určitě poradit s odborníkem.

5. Neutraťte všechno najednou
Udělejte si radost, kupte si něco, po čem dlouho toužíte, myslete však i na pozdější časy a neutraťte všechno najednou. Zkuste si třeba stanovit částku, kterou měsíčně můžete maximálně utratit.

Nikdy nevíte, kdy Sportka vyjde i vám! Na losování držíme palce a pokud to vyjde, už dneska večer začnete řešit jak naložíte s rozumem s částkou 60 milionů. Vsadit si můžete klidně i online.

Autor: redakce
18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články