Jak chránit své soukromí na chytrých telefonech

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
mobil
Zdroj: Shutterstock

Komunikace s lidmi pomocí vašich chytrých telefonů má své klady a zápory kvůli informacím, které s nimi sdílíte. Na jedné straně vás používání smartphonu jako kouzlo cti přiblíží lidem, na kterých vám záleží. Na druhou stranu můžete také sdílet informace s hackery, kteří chtějí získat vaše osobní údaje pouze pro svůj zisk. Co můžete udělat pro ochranu svého soukromí při používání smartphonu?

Jak můžete zabezpečit své soukromí ve svém smartphonu?

Při přístupu ke svým účtům na sociálních sítích musíte mít dvoufaktorové ověření

Nejlepší je nastavit své účty tak, aby každý váš přístup byl určován vaším přihlašovacím heslem a potvrzením pomocí jiného e-mailu nebo mobilního telefonu. Díky technologii, kterou hackeři nyní mají, mohou používat automatické pravděpodobnosti hesel pomocí důležitých čísel a dat ve vašem životě. Mohou také otestovat tato hesla pro přístup k vašim účtům. Dvoufaktorová autentizace je velmi důležitá, protože vám také řekne, zda k vašim účtům přistupuje někdo jiný. Tyto webové stránky vám pošlou upozornění, že se někdo pokouší přihlásit pomocí jiného zařízení. Požádají vás také o jejich aktualizaci v případě, že se ke svému účtu nepřihlašujete vy.

Nastavte si silné heslo

Dalším způsobem, jak chránit své soukromí při používání honor magic nebo jakéhokoli smartphonu, je vytvoření silného hesla. Překvapí vás, kolik lidí stále používá jako heslo datum narození nebo výročí svatby. Tyto účty mohou být snadno hacknuty, protože nemají silná hesla. Místo toho byste ve svém heslu měli smíchat spoustu písmen, čísel a symbolů. Je dobré, že poskytovatelé e-mailu a účty sociálních médií vyžadují použití kombinace znaků pro heslo. Tímto způsobem bude pro hackery obtížnější získat hesla uživatelů. Pokud je pro vás obtížné si zapamatovat heslo, můžete vždy použít aplikaci pro správu hesel. V této aplikaci můžete uložit všechna svá hesla a automaticky vyplní jakýkoli účet sociálních médií nebo e-mailový účet, ke kterému chcete mít přístup.

Zkontrolujte oprávnění aplikace

Když si nepřečtete podmínky a oprávnění svých uložených aplikací, možná dáváte přístup k mnoha svým osobním údajům vlastníkům aplikace. To může zahrnovat vaše jméno, domácí adresu, e-mailovou adresu, telefonní číslo a další podrobnosti, které nechcete sdílet. Možná budete chtít zkontrolovat oprávnění aplikace na svém mobilním telefonu, abyste jim poskytovali pouze informace, které chcete, aby měli. Pokud nejste spokojeni s požadavky na oprávnění, můžete aplikaci z telefonu jednoduše smazat.

Vždy aktualizujte své zařízení

Skvělá věc na nových telefonech je neustálá aktualizace softwaru kvůli chybám a zabezpečení. Soukromí je z pohledu výrobců mobilních telefonů velmi důležité. Usilují o to, aby soukromí majitelů telefonů bylo v bezpečí. Poskytují pravidelné aktualizace, které opravují chyby, se kterými se můžete setkat, nebo upgradují opatření na ochranu soukromí, která společnosti zavádějí na vašem zařízení. Nezapomeňte aktualizovat software svého zařízení. Můžete to také nastavit tak, aby se po vydání nové verze automaticky aktualizoval.

Závěr

Při používání chytrých telefonů byste měli vždy chránit sebe a své osobní údaje. Díky výměně dat, která existuje, když používáte svůj smartphone, ať už používáte špičkové zařízení, jako je Honor Magic nebo levný telefon, máte zaručeno, že budete sdílet své informace online, když se přihlásíte a komunikujete s obchody. Musíte si být pouze vědomi toho, jaká data poskytujete, a ujistit se, že komunikujete pouze s renomovanými a zabezpečenými weby.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články