Sporťák Vojtěch Bernatský se pochlubil fotkou z dětství. Vypadá na ní jako slušňák, který ukradl svetr dědovi

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
vojtech bernatsky
vojtech bernatsky

Moderátor Vojtěch Bernatský patří mezi stálice našich obrazovek. Ve svých čtyřiceti pěti letech je ale také tatínkem na plný úvazek. To ostatně dokazuje svým fanouškům skrze své sociální sítě, na nichž je velmi aktivní, ale i svou autorskou činností. Naposledy zaujal svou fotografií z dětství, k níž připojil pár vděčných slov.

Bernatský sice vystudoval katedru filmové a televizní produkce na pražské FAMU, ale ještě na škole ho to táhlo ke sportovnímu zpravodajství.

Užívá si čas strávený s rodinou. Vydal už dvě knihy s příhodami ze života

Brzy začal pracovat v České televizi, kde vystřídal několik pozic. Diváci si ho vybaví jako moderátora zpráv ze světa sportu, ale také průvodce zábavnými pořady.

V současné době si ale dle všeho nejvíce užívá rodičovství a čas strávený se svou ženou a dvěma dětmi – synem Máťou a dcerou Eliškou.

Sám se sice označil za amatérského spisovatele, nicméně jeho kniha Dvojtáta mapující s nadhledem jeho tatínkovské povinnosti a příhody se stala bestsellerem.

Nedlouho po ní následoval další titul s názvem Tati, už tam budem?, na nějž láká i své sledující na internetu.

Sdílel vzpomínku na 17. listopad 1989

Ty naposledy uhranul svým snímkem z dětství a poděkováním za to, že už přes tři dekády může žít svobodně.

Zdroj: Osobní archiv Vojtěcha Bernatského

„Na den přesně 31 let. V pátek 17. listopadu 1989 odpoledne jsme byli na návštěvě u babičky. Bylo mi 14 a měl jsem na sobě svůj oblíbený svetr. Chodil jsem do prvního ročníku na gymplu a byl jsem zamilovanej do jedný holky z druháku. A pak se ze dne na den a z týdne na týden začal měnit svět…. Tak moc jsem vděčný, že jsem mohl být u toho… Že jsem prožil krásné roky s panem prezidentem Václavem Havlem… Tak moc jsem vděčný za 31 let svobody,“ napsal na svůj profil na sociální síti.

Zejména u ženské části publika měl příspěvek nevídaný ohlas

U fotografie se začínaly objevovat pochvalné komentáře na moderátorův vzhled a úsměv. „Pořád stejný sympaťák!“ napsala mu jedna sledující, „váš věčný úsměv uzdravuje,“ přidala se další.

Většina se však uchýlila k vyjádření nadšení pomocí emotikony.

Zatímco některé fanynky zasypaly Bernatského srdíčky a smajlíky, jiní sledující sami přispěli svou vzpomínkou na 17. listopad 1989.

Vyprávěli, jak chodili do školy nebo sami cinkali na náměstí klíči. Mnozí z nich zavzpomínali stejně jako moderátor na prezidenta Václava Havla.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články