Jsem nahá, přírodní fenomén, zpívá KACZI na své desce. Proč ji nazvala Polonahá?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kaczi 2 1
Kaczi 2 1

Pop-folková písničkářka a multiinstrumentalistka KACZI vydala očekávané EP, jež dostalo název Polonahá. Jeho křtu se zúčastnilo hned několik zajímavých hostů a roli samotného křtitele přijal Pokáč.

Jméno autorského debutu KACZI naráží na její úspěšný singl Nahá z minulého roku. „Píseň Nahá jsem vybrala jako singl, protože na koncertech velmi dobře funguje. Zpívám v ní, že jsem nahá, což se lidem samozřejmě líbí, ale nejde jen o fyzickou nahotu, ale o to, že v životě není třeba si na nic hrát,“ vysvětluje KACZI myšlenku písně.

„Chtěla jsem vyzkoušet různé přístupy a experimentovat, to souvisí i se samotným názvem. ‚Polonahá‘  v sobě vyjadřuje částečnou rozpolcenost, hledání sebe sama, konflikt mezi tím zůstat čistě svá, nebo se přiblížit barbíně,“ říká s úsměvem KACZI. Kromě rozskotačené Nahé na EP najdeme i další dříve vydané písně a pár novinek. Na nahrávce se objevuje i poslední singl Oběť, v němž KACZI ukazuje zase jinou, vážnější tvář. Nedávno k němu vydala i videoklip ve spolupráci s holčičím tvůrčím týmem Czech Vibes.

Zdroj: Filip Mach

KACZI písně z EP Polonahá představila v Malostranské besedě v rámci velkého koncertu s několika hosty. Tím hlavním byl Pokáč, jenž této temperamentní umělkyni s beskydskými kořeny EP pokřtil. „KACZI má fajn muziku, skládá a texty píše sama, čemuž moc fandím. Písničkářů jsou u nás mraky, holky jsou ve výrazné početní nevýhodě, i proto jí držím palce,“ nechal se slyšet Pokáč, který nejen že EP Polonahá v Malostranské besedě pokřtí, ale na místě zahraje i pár svých písní. Křest EP KACZI byl na dlouhou dobu jedinou příležitostí pro pražské fanoušky Pokáče vidět naživo, jelikož chystá až v říjnu samostatný koncert ve Foru Karlín.

Ačkoliv se KACZI sama doprovází na akordeon, kytaru, piano i looper, ráda se obklopuje kapelou a zajímavými hosty. Kromě Pokáče například skupinou Circus Brothers, jež KACZI doprovází v písni Milenka.

KACZI vystudovala zpěv na konzervatoři Jaroslava Ježka a letos v květnu to bxlrok, co odehrála ve Vile Štvanice svůj absolventský koncert. EP Polonahá tak je dalším milníkem v její kariéře, která zpěvačce kromě zaplněných koncertů přinesla i nominaci na cenu Jantar vedle Marie Rottrové a Doroty Barové. „Mám obrovskou radost, že jsem ve spojení se skvělým týmem lidí. Společně intenzivně makáme a já vnímám každým dnem posun kupředu za vysněnými cíli. Jedním z nich je právě EP Polonahá, na které se váže podzimní POLOTOUR napříč Českou republikou. Moc se těším na nová místa, publikum i nové výzvy,“ zakončuje KACZI.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články