Zvíře: Někdejšího lamače dívčích srdcí byste v něm poznali jen stěží. Takto vypadá Bruno Ferrari po 44 letech

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zvire
Zdroj: Profimedia

V úspěšné francouzské komedii z roku 1977 si charismatický herec Jean-Paul Belmondo střihl rovnou dvojroli. Diváky zde uhranul jako mužný kaskadér Michel Gaucher i jako zcela odlišný zženštilý herec Bruno Ferrari.

Belmondo proslul tím, že se v nebezpečných scénách nenechával zastoupit kaskadéry. Stejně to bylo i v tomto filmu. Během natáčení si však podvrtnul kotník, a dokonce ho i kousnul tygr do ucha.

Bébel

Belmondo či Bébel, jak mu Francouzi přezdívají, je hereckou hvězdou první kategorie a jedním ze symbolů Francie dvacátého století. Jeho jméno je neodmyslitelně spojeno s francouzskou novou vlnou.

Proslul svým nezaměnitelným hereckým projevem a typickým širokým úsměvem. Často bývá porovnáván se svým vrstevníkem Alainem Delonem, přítelem i hereckým rivalem.

Jean-Paul Belmondo se narodil v roce 1933 v Neuilly-sur-Seine do rodiny umělců. Otec byl sochař a matka malířka. Více než o studia se Belmondo zajímal o sport.

Intenzivně se věnoval boxu, který po mnoho let patřil k jeho vášním. Dráhy profesionála se však musel vzdát po prodělané tuberkulóze.

Vlivem uměleckého prostředí, ve kterém vyrůstal, se rozhodl stát hercem a rodina ho v tom podporovala. Na konzervatoři však nepatřil mezi studenty, kterým by byla předpovídána velká budoucnost.

Zrodila se hvězda

Od ostatních aktérů své generace vynikal touhou dělat vlastní kaskadérské kousky. Zpočátku usiloval o kariéru v divadle, první role ve filmech ho spíše zklamaly.

Zdroj: Matteo Chinellato / Shutterstock.com

 

Pak však přišel rok 1960 a s ním Godardův umělecky revoluční film U konce s dechem, se kterým se zrodila slavná nová vlna. A s ní i nová hvězda – Jean-Paul Belmondo.

I přes svou vizáž boxera s přeraženým nosem, se stal miláčkem publika. Od té chvíle zářil ve spoustě slavných filmů. Připomeňme např. Cartouche (1962), Muž z Ria (1964), Bláznivý Petříček (1965), Borsalino (1970), Muž z Acapulca (1973) a další. Belmondo za svou kariéru natočil přes 80 filmů.

Zdravotní komplikace

V roce 2001 herce postihla na Korsice cévní mozková příhoda. Po několikadenním boji o život se herec i díky své neuvěřitelné vitalitě zotavil. Ochrnula mu však pravá paže a skoro dva roky nemohl promluvit. Herec zabojoval, a dokonce se v roce 2008 opět vrátil před kameru ve filmu Muž a jeho pes. Dnes již sedmaosmdesátiletého herce trápí velké obtíže s chůzí, je nucen používat invalidní vozík.

Belmondo a ženy

U žen tento charismatický herec vždy slavil velký úspěch. V roce 1965 se oženil s tanečnicí Elodie Constantinovou, se kterou měl tři děti, dcery Patricii a Florence a syna Paula. Dcera Patricie tragicky zahynula v roce 1994 při požáru.

S manželkou se rozvedli v roce 1966, rok po začátku jeho románku s herečkou Ursulou Andress. Po několika letech s touto herečkou žil Belmondo několik let s italskou herečkou Laurou Antonelli.

V roce 1989 se seznámil se svojí druhou ženou, baletkou Natty Tardivel. Ta byla mladší o celých třicet dva let. Pár se vzal v roce 2002 a o rok později se jim narodila dcera Stella. O čtyři roky později se však rozvedli.

Přes dva roky trval jeho vztah s bývalou modelkou a playmate Barbarou Gandolfi.

V současné době žije Belmondo již více než rok se svojí ex partnerkou, brazilskou herečkou Carlos Sotto Mayor. Třebaže se před téměř 40 lety rozešli, jsou dnes opět zamilovaní. Jak je vidět, platí zde rčení, že stará láska nerezaví.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články