Vlasy: George Berger pořádně zestárl. Dnes byste ho rozhodně nepoznali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vlasy
Zdroj: Profimedia

Od zfilmování známého muzikálu Vlasy uplynulo už více než čtyřicet let. Jeden z protagonistů Treat Williams ale stále září na filmovém plátně i na divadelních prknech. Co vše byl pro získání role ochoten udělat a jak moc se změnil?

Richard „Treat“ Williams se narodil v roce 1951 v americkém státě Connecticut. Tak jako mnoho jiných kluků se věnoval sportu, konkrétně fotbalu, ale už od dětství koketoval také s herectvím.

Během studia střední i vysoké školy docházel do dramatického kroužku. Není tak divu, že si za svou profesi vybral právě herectví.

Proslavil se díky Formanem zfilmovanému muzikálu

Pohledný mladík začínal menšími rolemi v divadlech. Mezi jeho vůbec první role patřila postava Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda.

Debut před filmovou kamerou si odbyl v polovině sedmdesátých let ve válečném snímku Orel přistává. Následovaly filmy Hotel Ritz nebo Deadly Hero.

Větší pozornost ale vzbudil až v roce 1979 ve zfilmovaném muzikálu Vlasy, který režíroval český rodák Miloš Forman. Za ztvárnění role divokého vlasatého hippie Bergera byl dokonce nominován na Zlatý glóbus.

Treat Williams

Zdroj: Profimedia

Studem rozhodně nikdy netrpěl

O roli stál opravdu hodně, protože prošel mnoha konkurzy, a nakonec se naštval, svlékl do naha a demonstroval tím, že už nemá víc co ukázat, aby filmaře přesvědčil, že právě on se do role hodí nejvíce.

Z herce se přes noc stala hvězda světového formátu a dodnes má na svém kontě další více než stovku filmových i divadelních rolí. Za zmínku stojí například snímky Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder, Tenkrát v Americe a seriály Everwood nebo seriál Chicago Fire.

Letos v prosinci oslaví sedmdesátiny a ani v tomto věku neztratil nic ze svého šarmu. Jeho hlavu pořád zdobí bujná, lehce prošedivělá hříva.

O vlasy ani práci zatím nepřišel

Ani v loňském, pro filmaře obtížném, roce nezahálel a pracoval. Pro web smashinginterviews.com uvedl: „Byl jsem hodně znepokojený, protože jsem kvůli natáčení filmu Christmas House musel čtyřmi letadly.

Vše ale bylo velmi profesionální, po návratu jsem prošel jak karanténou, tak testováním. Cítím se však velmi šťastný, že jsem i v této obtížné době mohl pracovat.“

S manželkou žijí na farmě, kde vychovali svou dceru a syna. Ve volném čase se herec rád věnuje také létání, má dokonce certifikaci jako letecký instruktor.

„Ve skutečnosti se mi vede skvěle. Žijeme ve Vermontu, kde není taková koncentrace lidí. Být na staré farmě a mít možnost dostat se ven každý den je mnohem lepší než život například v New Yorku,“ dodal pro web smashinginterviews.com na závěr.

Zdroj: csfd.cz, smashinginterviews.com, wikipedia.org
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články