Peter Parker alias Spider-Man už společnost nechrání. Po 18 letech je jeho uhlazený vzhled minulostí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Spider man
Spider man

Peter Parker alias Spider-Man je bez pochyby nejslavnější role amerického herce a producenta Tobeyho Maguira. Než ji dostal, proslavil se rolí, kterou odmítl jeho kamarád Leonardo DiCaprio. Co dnes pavoučí muž dělá?

Tobias Vincent Maguire je potomkem sekretářky a kuchaře. Narodil se v Santa Monice a poté, co se rodiče rozvedli, se často stěhoval.

Na popud své matky zkusil hodiny herectví a udělal dobře. Ve třinácti letech se poprvé objevil v televizní show.

Od roku 1990 se začal pravidelně objevovat v seriálech. První větší roli získal v sitcomu Great Scott!, následovaly role ve filmech Ledová bouře, Pleasantville: Městečko zázraků, více se ale zapsal až ve filmu Pravidla moštárny.

Na konkurzech se často potkával s Leonardem DiCapriem, který v té době také začínal, a stali se z nich přátelé. Právě roli v Pravidlech moštárny dostal poté, co ji Leonardo odmítl.

Pavoučí muž mu zlepšil kondici

Největší úspěch pro Tobeyho přišel v roce 2001, kdy ho režisér Sam Raimi obsadil do role Spider-Mana.

Před natáčením však musel hodně zapracovat na své kondici, chodil na lekce jógy a gymnastiky, aby byl dostatečně ohebný.

Běháním a jízdou na kole si zvyšoval fyzickou kondici a s šéfem kaskadérů trénoval hlavně důvěru, že jej vždy stihnou zachytit.

Na ty nejriskantnější scény měl svého dubléra, který si při jednom kaskadérském kousku vážně zranil nohy. Roli pavoučího muže si díky velkému úspěchu prvního snímku ještě dvakrát zopakoval.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tobey Maguire (@tobeymaguire__)

Sláva není nic pro něj

Další role se mu hrnuly samy, on ale pečlivě vybíral, kterou vezme. Neváhal však, když byl obsazen do filmu Velký Gatsby, kde si v hlavní roli zahrál se svým kamarádem Leonardem DiCapriem.

Sláva a enormní zájem o jeho osobu mu vůbec nebyly příjemné, a proto se rozhodl z hollywoodského výsluní stáhnout. Začal se věnovat produkci ve společnosti, kterou sám založil.

S manželkou, designérkou šperků, Jennifer Meyer žil v manželství devět let. Společně přivedli na svět dceru a syna.

V roce 2017 se rozvedli. Od devadesátých let je Tobey vegetariánem, později se z něj dokonce stal vegan. Nepije, nekouří a vede skromný život mimo světla reflektorů.

Letos oslavil pětačtyřicáté narozeniny, a když oholí strniště, které nosí nejčastěji, pořád vypadá jako Spider-Man.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články