Láska nebeská: Představitel Sama po 18 letech vyrostl. Pivo si ale bez občanky neobjedná

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Thomas Brodie Sangster
Zdroj: Profimedia

Thomas Brodie-Sangster je anglický herec a hudebník, který se proslavil především svými dětskými rolemi. I když je mu dnes už třicet, málokdo by ho tipl na dospělého.

Jeho největší rolí byl pravděpodobně malý chlapec Sam z filmu Láska nebeská. Proslavil ho také snímek Tristan a Isolda z roku 2006, který se částečně natáčel v České republice.

Proč si dnes zrzavý herec s kouzelným rozcuchem a milým úsměvem bez občanky neobjedná ani pivo? I když mu to na fotkách sluší, podle některých názorů vypadá maximálně na patnáct.

Herecký talent mu koluje v žilách

Thomas se narodil v roce 1990 jako syn tanečnice, která se objevila v několika filmech na stanici BBC. Jeho otec byl slavný hudebník, který si zahrál v muzikálu Lví král.

Jedním ze vzdálených příbuzných nadějného herce je také Hugh Grant, se kterým se setkal na filmovém plátně. A to právě ve filmu Láska nebeská, kde si Hugh zahrál premiéra Velké Británie.

S takovou rodinou se ani není čemu divit, že se Thomas Brodie-Sangster už jako malý proslavil hned v několika filmech. První uměleckou cenu dostal za ztvárnění jedné z hlavních postav ve filmu Šifra.

Kvůli své nejslavnější roli v Lásce nebeské se musel naučit hrát na bicí. Diváci si ho budou už navždy pamatovat jako malého světlovlasého chlapce s roztomilým úsměvem.

Za výkon v tomto filmu byl nominován na dvě ocenění. Tím prvním bylo Golden Satelite Award, druhým pak Young Artist Award. I když nakonec ceny nezískal, stal se miláčkem davů.

Thomas Brodie Sangster

Zdroj: Cubankite / Shutterstock.com

Herec se dodnes příliš nezměnil. I když má za sebou od roku 2003 a vydání Lásky nebeské role například ve filmech Poslední legie, Labyrint nebo Dračí země, někteří ho stále mylně považují za puberťáka.

Bez občanky mu nenalijí

Delší zrzavé vlasy, sympatický úsměv a pronikavé tmavé oči, to je Thomas Brodie-Sangster dnes. Jeho mladický a tak trochu rošťácký vzhled mu ale někdy působí problémy.

I ve třiceti letech po něm totiž občas na baru chtějí občanku, aby si mohl objednat nějaký ten alkoholický drink. Podle většiny lidí totiž působí jako patnáctiletý chlapec. No uznejte sami.

I dnes je herec angažován ve filmech a seriálech a velmi pravděpodobně ho ještě v nějakém tom snímku uvidíme. Pro většinu fanoušků už bude ale napořád Samem z Lásky nebeské.

Co se vzhledu týče, můžeme si být alespoň jistí, že náš dětský idol a hrdina světově známých filmů jen tak nezestárne. Pokud se jeho vzhled bude i nadále měnit jako doposud, i za deset let ho budeme schopni stoprocentně ztotožnit s malým chlapcem z tohoto vánočního trháku.

Zdroj: Instagram
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články