Hvězdný Krokodýl Dundee vrazil manželce kudlu do zad. Fešáka Micka byste v něm po 34 letech hledali marně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Krokodyl Dundee
Krokodyl Dundee

Z fešného lovce krokodýlů Micka Dundeeho se dnes stal stařík užívající si důchodu v Kalifornii. Podívejte, jak se od dob natáčení filmu, který sám financoval, proměnil.

Když se Australan Paul Hogan v roce 1971 přihlásil do televizní show A Current Affair, nikdo netušil, že se z něj za pár let stane hvězda.

Vrhač nožů z buše svým satirickým vystoupením všechny pobavil a z bývalého stavebního montéra mostu v Sydney se stal oblíbený komik.

Z komika se stal lovec krokodýlů

Více než deset let měl svou vlastní show The Paul Hogan Show v australské televizi. Na filmovém plátně se objevil v roce 1980 ve filmu Fatty Finn.

Zapsal se ale rolí Micka ve filmu Krokodýl Dundee. Ve filmu tehdy vlastnil více než poloviční podíl spolu s producentem Johnem Cornellem. Podílel se i na scénáři, který byl nominován na Oscara. Sám Hogan dostal za roli Zlatý Globus.

Příběh o australském venkovanovi, který přežil útok krokodýla, se stal celosvětově úspěšným snímkem.

Novinářku Sue si zahrála americká herečka Linda Kozlowsky, a to i přes odpor australských herců. Svým přístupem k práci si nakonec všechny získala a nejvíce právě Paula Hogana, který kvůli ní opustil manželku a pět dětí.

Sedm týdnů se natáčelo v australském národním parku Kakadoo. Po uvedení snímku prudce vzrostla jeho návštěvnost. Natáčení byli vždy přítomní i dva ozbrojení strážci, kteří měli za úkol odhánět nevítané krvežíznivé návštěvníky.

Zdroj: Profimedia

I Paul Hogan prošel školením k případné obraně před obyvateli australské fauny. Nakonec si málem ublížil sám, když posiloval, aby zůstal ve formě, a dostal lehkou formu mrtvice.

Z druhého filmu mohl inkasovat víc, kdyby byl úspěšný

Ve druhém pokračování filmu už slavný herec s producentem vlastnili stoprocentní podíl. Úspěch už ale nebyl takový.

V USA se herec zapsal jako jeden z nejznámějších Australanů a začal se objevovat v reklamách propagujících právě tento kontinent. V dalších filmech už herec nezazářil. Pokus o třetí pokračování příběhu o lovci krokodýlů skončil neúspěšně.

Jeho první manželka Noelene s ním prožila začátky kariéry. Spolu měli pět dětí, o které se pečlivě starala a jako žena v domácnosti je vždy chránila před zájmem médií. První krize přišla v osmdesátých letech, kdy se rozvedli, ale o rok později se zase dali dohromady.

S již zmíněnou Lindou Kozlowsky měl šestého potomka, který po krachu jejich manželství zůstal s ním.

Na dnes osmdesátiletém herci se zub času nelibě podepsal a fešáka Micka byste v něm nepoznali. Žije v ústraní v Kalifornii.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články