Hvězdná brána: Major Samantha se po 24 letech změnila k nepoznání. Její proměna vám vyrazí dech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Samantha Hvezdna brana
Zdroj: Profimedia

V mládí přísahala, že do televize hrát nikdy nepůjde. Byla by velká škoda, kdyby své rozhodnutí nezměnila. Amanda Tapping se jako major Samantha Carterová ve sci-fi seriálu Hvězdná brána dostala do povědomí milionů fanoušků po celém světě. Ti si krásnou blond astrofyzičku v slavném seriálovém hitu doslova zamilovali.

Amanda Tapping se narodila v anglickém Rochfordu v roce 1965. Se svými třemi bratry, z nichž jeden je její dvojče, však vyrostla v kanadském Torontu. Sem se rodina přestěhovala, když byly Amandě tři roky.

Jako malá excelovala v matematice, rodiče si proto přáli, aby se jejich jediná dcera stala vědkyní. Amanda však vždycky tíhla spíše k umění a rozhodla se vystudovat drama na univerzitě ve Windsoru v Ontariu. Po škole se věnovala divadlu a hrála v několika inscenacích.

Začínala v reklamě na vdolečky

Poté, co změnila názor na hraní v televizi, si obstarala agenta a nechala se obsadit do několika reklam. Na začátku devadesátých let si zahrála v několika seriálech a televizních filmech.

Zlom nastal v roce 1997, kdy přišla její nejúspěšnější role pilotky a astrofyzičky Samanthy Carterové v dnes již kultovním seriálu Hvězdná brána. Seriál jí vynesl neskutečnou popularitu, za jeho desetileté trvání chyběla pouze v pár epizodách.

Amanda Tapping

Zdroj: carrie-nelson / Shutterstock.com

Rodičům tak, aspoň v této podobě, splnila přání být vědkyní. Během seriálu se dala dohromady s hereckým kolegou, prožili však spolu pouze krátký románek.

Objevila se i v dalších sci-fi seriálech jako Svatyně či Lovci duchů i filmech, které vznikly jako pokračování seriálu Hvězdná brána.

Sedí jí i role komičky

Již po škole vystupovala v komediální herecké skupině, a dokonce v roce 2007 získala cenu Canadian Comedy Award za nejlepší herečku v krátkém filmu Breakdown.

V současnosti se Amanda věnuje především režii, první zkušenost získala již při režírování epizody v sedmé sérii Hvězdné brány.

Své soukromí si herečka chrání a není snadné se toho moc dozvědět o jejím osobním životě. S manželem Allanem Kovacsem žije v kanadském Vacouveru a mají patnáctiletou dceru Olivii.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články