Addamsova rodina: Děsivému komorníkovi je dnes 72 let. Víme, co dělá a jak vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Addamsova rodina
Zdroj: Profimedia

Addamsovu rodinu známe snad všichni. Tak trochu děsivý film, který se řadí částečně mezi horory a částečně ke komediím, provázel dětství mnohých z nás. Hlavní charaktery bychom dokázali vyjmenovat snad komplet, a to včetně komorníka Lurche.

Ten sice neměl nijak významnou funkci v ději filmů, objevil se ale v jedničce i ve dvojce hned několikrát. Děsivý chlapík hrající na klavír a starající se o to, aby všichni hosté vcházeli do děsivého domu dostatečně děsivě upraveni.

První film Addamsovy rodiny se natáčel již v roce 1991. Carel Struycken tehdy s trochou líčení a hororové hudby předvedl dokonalý dojem komorníka podivné, a tak trochu depresivně působící rodiny.

Možná by vás až překvapilo, kým byl herec jako malý nebo jak vypadá dnes. My vás jeho životním příběhem provedeme. Víme, v jakých si zahrál filmech, čemu se rád věnuje a co dělá dnes.

Chtěl se věnovat hudbě

Carel Struycken se jako mladý nechtěl věnovat herectví. Lákala ho spíše hudba a byl v ní velmi dobrý. Už v patnácti letech se mu podařilo zkomponovat několik melodií.

V šestnácti letech ale nastoupil na hereckou školu v Amsterdamu. Jelikož se mu dařilo i tam, rozhodl se v této kariéře pokračovat. V roli komorníka Lurche se mu podařilo oba zájmy spojit.

Zahrál si totiž postavu jen s několika málo scénami, doplnil však film o hudební výstupy, díky kterým si film většina z nás vybaví. Kromě těchto snímků se objevil ještě v dalších filmech.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

K těm patří Bitva o planetu Endor a Čarodějky z Eastwicku, kde ztvárnil roli Fidela. Ačkoli filmových rolí pro Carela nebylo mnoho, ty, ve kterých se objevil, ho proslavily dostatečně na to, aby si ho lidé pamatovali i po letech.

Herec s neobvyklou výškou

To, co herce proslavilo asi nejvíc a díky čemu se právě v Addamsově rodině mimo jiné uchytil, je jeho výška. Většina z nás si vybaví, že komorník Lurch se musel shýbat, aby prošel dveřmi.

To nebylo nijak uměle vykonstruované ani vymyšlené režiséry. Ve skutečnosti herec opravdu měří 213 centimetrů, režiséři toho využili, aby byl dojem strašidelného komorníka dokonalý.

Za jeho výšku může ve skutečnosti akromegalie, porucha, která se projevuje nadměrnou produkcí růstového hormonu. Herec je dnes ženatý a má s manželkou dvě děti.

Žije v Los Angeles a užívá si zaslouženého důchodu. Naposledy se objevil ve filmu v roce 2019, a to konkrétně ve snímku Doktor Spánek.

Jeho výška z něho dělá nepřehlédnutelného člověka i v reálném životě. Na jeho obličeji i končetinách je totiž vidět, že tak nějak úplně nesedí k tělu a mnohé jeho vzezření děsí. Pravda ale je, že pro ty, kteří ho poznají, je Carel Struycken filmový hrdina, který si zaslouží uznání.

Zdroj: wikipedia.org, Profimedia, IMDb
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články