Adam Bernau z Návštěvníků: Malého génia byste dnes nepoznali. Možná se ale podílel na výrobě vašeho domácího pomocníka

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
navstevnici
navstevnici

V době slávy Tomáše Holého se psaly i další příběhy dětských rolí. Jednou takovou byl Viktor Král. Nadějná hvězda zářila zejména v osmdesátých letech a pak velmi rychle uhasla. Kam se herec poděl a co dneska dělá?

Jeho vůbec první rolí byla postava Davida ve filmu Muž přes palubu, kterou získal ve svých dvanácti letech poté, co prošel obyčejným konkurzem.

Následovaly další role, z nichž nejvýznamnější byla ta ve filmu Krakonoš a lyžníci.

Diváky zaujal jako malý génius v oblíbeném sci-fi seriálu Návštěvníci

Do povědomí se ale nejvíce zapsal především rolí génia Adama Bernaua v seriálu Návštěvníci.

Tento tehdy velmi oblíbený sci-fi seriál pro celou rodinu slavil na televizních obrazovkách velký úspěch.

Píše se rok 2484 a centrální mozek lidstva upozorňuje Zemi na možnost střetu s vesmírným tělesem. Narychlo svolaná Světová rada zvažuje, jak tomuto střetu zabránit.

Specialista na historii lidstva, akademik Richard v podání Josefa Bláhy nabízí řešení a zároveň upozorňuje na postavu mladého učence Adama Bernaua, který už jako malý objevil možnost přesunu kontinentů, a mohl by tak ohroženou planetu zachránit. Společně se tedy vydávají na vědeckou expedici v čase zpět. Viktoru Králi bylo tehdy patnáct let.

Zdroj: Osobní archiv Viktora Krále

Hned po Návštěvnících byl obsazen do dalšího sci-fi rodinného seriálu Létající Čestmír z pera legendárního scénáristy a režiséra Miloše Macourka.

Následovaly drobnější role v seriálu Třetí patro, filmech Čarovné dědictví a Uloupené dětství, který byl jeho posledním počinem.

Jako dospělý už si nezahrál. Dnes žije na Novém Zélandu

Po sérii dětských rolí pověsil hereckou kariéru na hřebík a stáhl se do ústraní. Věnoval se úplně jinému odvětví. Od roku 1991 působil ve firmě, která se zabývá prodejem čistící a uklízecí techniky. Několik let ji dokonce řídil.

Na filmová plátna se už nevrátil a dnes žije společně se svou rodinou v novozélandském Aucklandu a pracuje ve firmě prodávající vysavače.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články