Život Franka z Kroku za krokem americký sen nepřipomínal. Zažil si peklo, přesto je po 29 letech v dobré formě

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Krok za krokem Frank
Krok za krokem Frank

Už navždy zůstane pro milovníky televizních seriálů jako Bobby Ewing z Dallasu a Frank Lambert z Kroku za krokem. Život Patricka Duffyho ale americký sen rozhodně nepřipomínal.

Seriál Dallas překonal veškerá očekávání producentů. Stal se obrovským hitem, měl čtrnáct sérií a z herců udělal obrovské hvězdy. Jednou z nich byl i Patrick Duffy, který si zahrál milého chlapíka Bobbyho.

Patrick Duffy se narodil 17. března 1949 v Montaně. Jeho rodiče měli vlastní tavernu a celá rodina žila průměrným americkým životem. Patrick se po střední škole přihlásil na univerzitu, a kdyby se nevěnoval herectví, mohl z něj být učitel.

S jednou ženou celý život

Herecké začátky nebyly moc slavné, tak se rozhodl, že se bude věnovat raději osobnímu životu. Vzal si baletku Carlyn Rosser, se kterou má dva syny. Manželství vydrželo do roku 2017, kdy Carlyn nečekaně zemřela. Byli spolu čtyřicet tři let.

Pro herce to nebyla jediná tragédie, ale díky svým synům se se ztrátou jakžtakž vyrovnal. Přiznal, že přestože se jej synové snažili podržet, zvládl situaci lépe než oni. Dodal ale, že tři roky po smrti manželky se stále cítí jako ženatý muž.

Zrodila se hvězda

V roce 1977 získal roli v seriálu Man from Atlantis, ale ten se moc velkého úspěchu nedočkal.

Když se o rok později stal Bobbym Ewingem v dalším seriálu Dallas, asi netušil, že se právě stal součástí velkého fenoménu. Nikdo nemohl tušit, jak skvěle si tahle soap opera povede. Všechno ale sedlo, jak mělo, a seriál běžel až do roku 1991.

S koncem Dallasu ale Patrickova kariéra neskončila, spíše naopak. S lehkostí přesedlal do dalšího úspěšného sitcomu, komediálního Kroku za krokem. Oproti Dallasu to byla výrazná změna, ale herec ukázal, že to pro něj není problém.

Objevil se v roli rozvedeného Franka Lamberta, který má tři děti. Zamiluje se do Carol Foster, která má také tři děti. Soužití početné rodiny s sebou přináší mnohá úskalí, ale hlavně spoustu vtipných historek. Sitcom měl obrovský úspěch po celém světě a na televizních obrazovkách vydržel až do roku 1998.

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Rodinná tragédie

Na první pohled to možná vypadá, že život oblíbeného amerického herce, připomíná hollywoodský sen, ale bohužel tomu tak není. V roce 1996 si prožil obrovskou rodinnou tragédii, když dva opilí mladíci zastřelili oba jeho rodiče.

Když se dva muži připotáceli do taverny jeho rodičů, byl Patrickův otec za barem. Snažil se jich zbavit a poslal je pryč, místo odchodu vytáhli zbraň a zastřelili ho. Hluk přilákal Duffyho matku, která schytala druhou kulku.

Herec byl po tomto hrůzostrašném zážitku šokovaný a rozzlobený, ale později tvrdil, že o rodiče nikdy nepřišel. Podle svých slov nikdy nepocítil tu náhlou ztrátu. Sám si myslí, že to bylo díky jeho ženě, která mu byla oporou, ale také díky buddhismu.

Zášť vůči nim necítí

Oba mladíci byli odsouzeni na doživotí, ale jeden z nich byl v roce 2007 propuštěn. Duffy k němu ale nikdy necítil zášť.

Když se o propuštění dozvěděl, prý byl ohromen, že ho to nijak nezdeptalo. Podle něj už vrah potrestaný je a je jedno, jestli je ve vězení, nebo na svobodě. Sám navíc tvrdí, že propuštění, či nepropuštění život jeho rodičům nevrátí.

Je zřejmé, že herec se minulostí trýznit nehodlá. Přestože své hvězdné televizní role v úspěšných seriálech už nikdy nepřekoná, stále je herecky aktivní.

Zahrál si třeba v seriálu Báječní a bohatí či ve filmu Texaský bordel.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články