Král havajských košil Nick Slaughter oslnil mnoho žen. Dnes vypadá lépe než před lety

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nick Slaughter
Nick Slaughter

Od dob, kdy jako Nick Slaughter řešil případy v seriálu Vražedné pobřeží, sice zestárnul, ale idolem žen by mohl Robert Stewart být i v téměř šedesáti. Jeho život byl ze začátku jako jízda na horské dráze, která skončila až na úplném dně. Jak se z něj dokázal odrazit?

Robert Thomas Stewart se narodil v kanadském Totontu a odmalička ho lákal sport. Jeho vzorem byl Wayne Gretzky, a proto snil o kariéře profesionálního hokejisty. Bolestivé poranění ledviny ale jeho kariéru zastavilo.

Do třiceti let se mu nedařilo

Na univerzitě ve Waterloo studoval jazyky a v devatenácti odešel z domova. Zkoušel se živit různými profesemi, ale nic nebylo ideální. Nebyl moc zručný a ve stavební firmě vydržel pouze jeden den.

Protloukal se bohémským životem s kytarou v ruce a prvním úspěchem bylo, když v téměř třiceti letech společně s bratrem napsali scénář k nízkorozpočtovému filmu, který však byl propadákem, ale otevřel mu dveře dál.

Zdroj: Medija centar Beograd, CC BY-SA 3.0

Bohužel ani další projekty a drobné role ho z bídy nevytáhly a na nějakou dobu skončil na ulici. Přespával před kostelem v Torontu, dlužil bance, a ještě dostal zápal plic. Ze dna ho vytáhla až role Nicka Slaughtera ve Vražedném pobřeží.

Tvůrci seriálu hledali někoho vhodného do role plážového povaleče a Rob, který přišel na konkurz s dlouhými vlasy a lehkou kocovinou, jim do ní přesně pasoval. Dokonce kvůli němu změnili i vizáž Nicka, který měl původně mít krátké vlasy.

Z ulice rovnou na červený koberec

Z bezdomovce se tak stala hvězda a idol žen. Splatil všechny dluhy, při natáčení si znovu vyzkoušel psaní scénáře a režii a díky seriálu potkal i svou manželku Celianu, mexickou kameramanku, která mu v roce 1996 porodila syna.

Poté už začal dostávat role také ve filmech, objevil se například v thrillerech Padělek, Operace Delta Force nebo v kanadských televizních filmech.

Už je mu sice téměř šedesát let, jeho obličej zdobí pár vrásek a svůj dlouhý účes vyměnil za krátký sestřih, přesto mu zůstala ona jiskra a je i nadále v dobré kondici.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články